konutder

Konutder, yerli ve yabancı yatırımcıyı buluşturdu!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 12.10.2015
Gayrimenkul sektörünün önemli derneklerinden olan Konutder, Çırağan Sarayı'ndaki etkinliğiyle yatırımcıları bir araya getirdi.
Konutder tarafından düzenlenen Türkiye Konut Endüstrisi isimli Körfez Yatırımcıları Buluşması organizasyonu bugün başladı. Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen etkinliğe körfezli yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Türk gayrimenkul sektörünün bir araya getiren organizasyon TOKİ, Emlak Konut, İstanbul Ticaret Odası gibi kurumların sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Yatırım anlaşmaları yapılacak

Gayrimenkul sektörünün dikkat çeken organizasyonları arasına ismini yazdıran etkinlik 14 Ekim'e kadar sürecek. Özellikle yerli ve yabancıların yatırım anlaşması sağlaması açısından büyük önem taşıyan etkinliğin 6 ayda bir veya her yıl düzenlenmesi hedefleniyor.

İnce eleyip sık dokudu

Toplantıda basın mensuplarına özel açıklamalarda bulunan Konutder Başkanı Ömer Faruk Çelik 'Cityscape organizasyonu yapan firma ve Reidin'le ortak bir çalışma yürüttük. Bugün itibariyle Körfez'den 45 adet yatırımcı ve broker davet ettik. Kuveyt, Katar, Ürdün, Suudi Arabistan ülkelerinden davet ettikç Özellikle Türkiye'de çok iş yapmamış olan yatırımcıları bulduk. Yani ilk ve yeni firmaları ortaya çıkardık ve pazar payı büyük olanları çağırdık. Normalde 40 oda ayırmıştık ama davetli sayımız 45-47 civarında' diye konuştu.

20'den fazla yerli firma yok

Organizasyonun sektör açısından önemini aktaran Çelik 'Körfez ülkelerine konut satışını nasıl arttırırız diye düşündük. Belki blok satışları olmayacak ama uzun vadede faydalı olacak işbirliği peşindeyiz. İlk yaptığımız için deneyip görmek istedik. Başarılı sonuçlar alırsak mutlaka devam edeceğiz. Buraya 20'den fazla yerli firma koyamıyoruz' dedi.

Konutder organizasyonundaki Türk firmalar

Artaş İnşaat, Soyak, Suryapı, Fer Yapı, Dap Yapı, EYG Group, Sinpaş, Çukurova Gayrimenkul, Kınaş, Kuzu Group, Tahincioğlu, Birleşik İnşaat, İş GYO, Nef, Ege Yapı ve Ağaoğlu'nun yer aldığı organizasyonda yabancılar, Türk gayrimenkul sektörüne olan güveni bir kez daha dile getirdi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Konutder Konutder türk konut endüstrisi Körfez yatırımcıları buluşması