Köy / Siyahkalem Mühendislik İnşaat

Siyahkalem Mühendislik İnşaat firmasının Köy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
lojistik köyler

Kocaeli'ne lojistik köyler kuruluyor

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 04.02.2015
Bilişim Vadisi'nin kurulması hedeflenen Kocaeli'ne şimdi de lojistik köyler oluşturulması planlanıyor.
Kocaeli'de Bilişim Vadisi'nin alt yapı çalışmaları devam ederken, lojistik köyler için harekete geçildi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi kenti Kocaeli'nin Gebze, İzmit, Kartepe ve Gölcük hattındaki iki noktada lojistik köyler kurulacağını bildirdi. 

Lojistik Köy Projesi'nin, bölge ve ülke ihracatını rahatlatacağı, üretilen malzemelerin daha hızlı pazar alanlarına sevkini sağlayacağı kaydedildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve AK Parti İl Başkan adayı Şemsettin Ceyhan'la gerçekleştirdiği toplantıda çalışmalarla ilgili bilgi aldığı ifade edildi.

Işık'ın başkanlık ettiği il koordinasyon toplantısında Gebze'de trafik ve metro gibi bazı ulaşım projeleri üzerinde durulduğu vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Işık, projenin kısa zamanda hayata geçirilmesinin kente büyük katkı sağlayacağını, sanayisiyle adından sıkça söz ettiren Kocaeli'nin lojistik potansiyeliyle imalatın pazara daha hızlı ulaştığı stratejik nokta haline geleceğini belirtti.

AA

Bilişim Vadisi lojistik köyler kocaeli köy