bahçekentkonutları

İstanbul’un yükselen değeri Bahçekent!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 03.04.2015
Binlerce yeni konuta ev sahipliği yapan Bahçekent, İstanbul'un parlayan yıldızı olarak göze çarpıyor.
Türk ekonomisinin lokomotifi gayrimenkul ve inşaat sektörü son yıllardaki büyümesini tüm hızıyla sürdürüyor. Yıldızı parlayan sektör, özellikle İstanbul'da yatırımın yeni merkezlerini oluşturdu. Son olarak Bahçekent, hızlı gelişen yapısıyla göze çarpıyor.

Bahçekent Emlak Konutları'nın son durumu

Emlak Konut GYO'nun kendi projesini hayata geçirdiği Bahçekent Emlak Konutları, bölgedeki ilk büyük konut yatırımı olarak dikkat çekiyor. İçinde evlerin dışında ticari birimler, okul, cami ve spor salonunun yer aldığı projede kaba inşaat son seviyelerde. Emlaktasondakika.com'un haberine göre yaşamın bir yıl gibi kısa süre sonra başlaması planlanan Bahçekent Emlak Konutları'nda evler yoğun ilgi görmüştü.

Okul yeni yılda eğitime hazır

Dev bir spor salonunun bulunduğu Emlak Konut Bahçekent projesinde yer alan okulun önümüzdeki eğitim döneminde yeni öğrencilerini ağırlaması bekleniyor.

Camide sona gelindi

Bu projeyle birlikte yine Emlak Konut GYO'nun satışa açtığı arsalar üzerinde Bahçekent Flora ve Avrupark Bahçekent gibi çok önemli yatırımlarda da yapılıyor.

Yeni sporcular Bahçekent'ten çıkacak

106 bin 833 metrekare büyüklüğe sahip Hoşdere 3. Etap arsa ihalesini Cihan İnşaat ile Konut Yapı ortaklığı 602 milyon lira teklifle kazandı. Ortaklık, Emlak Konut GYO'ya bu arsa için 156 milyon 520 bin lira önermişti. 1000 metrekarelik dev satış ofisi hazırlanan ve önümüzdeki günlerde maketi gelecek olan Avrupark, 8 Nisan'da satışa açılacak. Proje tamamlandıktan sonra satış ofisi, spor salonu olarak hizmet verecek.

Cihan İnşaat Avrupark'ın satış ofisi hazır

İzka İnşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat ortaklığında 90 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Bahçekent Flora 875 daire ve ticari alanlardan oluşuyor. 22 bin metrekarelik rekreasyon alanına sahip olan projede yatırım değeri 300 milyon lira.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

bahçekent konut projeleri bahçekent ilkokulu bahçekent camisi bahçekent avrupark cihan inşaat bahçekent spor salonu