Ispartakule

Ispartakule yeni yaşam merkezi oldu!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 25.09.2015
Düne kadar adını duymadığımız hatta hala çoğunun bilmediği ama konut projelerinin yeni merkezi olma yolunda ilerleyen Ispartakule neydi ne oldu?
Hızla büyüyen ve göç alan İstanbul içinde artık yaşanacak yer kalmayınca, şehrin alanı genişlemeye başladı. Büyüme yeni semtler ve mahalleler oluşturdu. Bu semtlerden biri de Ispartakule

İstanbul'un adeta koşarak yayılmasına ayak uyduran Ispartakule bölgesinde mantar gibi konut projeleri yükselmeye başladı. Konut projeleri bölgeye insanları, insanlar beraberinde yeni bir yaşam alanını getirdi. Şimdi TOKİ ve Emlak Konut'un desteğiyle gelişen, yanıbaşındaki Bahçeşehir'in elitizm yapısını uyum sağlayan, Avcılar İlçesi'ne bağlı olması şaşkınlığa uğratan Ispartakule bölgesi ve çevresinde yepyeni bir İstanbul kuruluyor.

Ispartakule'ye E-5'ten ulaşıyorsanız Esenyurt'u ardından da Bahçeşehir'i geçmelisiniz. TEM üzerinden Ispartakule'ye gitmek için Ispartakule - Bahçeşehir gişelerini aşarak ulaşabilirsiniz.

Bölge halkının bu gişelerin kaldırılması ile ilgili yoğun bit talebi var. Çünkü bu gişeler zaten var olan trafiği iyice çekilmez kılıyor. İsteklerden biri de Ispartakule'nin Başakşehir Belediyesi'ne bağlanması. Bahçeşehir ile Başakşehir arasında kalan ve Avcılar Belediyesi'ne bağlı olması herkesi şaşırtan Ispartakule'nin Başakşehir Belediyesi'ne bağlanması isteniyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Ispartakule'>Ispartakule</a>'de 7. Bizimevler projesi yükseliyor.
Ispartakule'de 7. Bizimevler projesi yükseliyor.

Sosyo-ekonomik düzey yukarıda!

Ispartakule'deki yeni yapılan konutların bölgeye daha çok sosyo-ekonomik açıdan orta veya üst segmentte yer alan insanları çektiğini söyleyebiliriz. Bu bölgede bekarları da, yeni evli çiftleri de, çocuklu aileleri de görmek mümkün. Genel itibariyle site hayatından oluşan Ispartakule'de 

2019'da metro geliyor

Avcılar'ın 44 bin 196 nufüslu Tahtakale Mahallesi'ne bağlı olan Ispartakule'ye 2019 yılında metro gelecek. Çalışmaları süren Mecidiyeköy - Mahmutbey - Halkalı - Bahçeşehir Metro Hattı çalışmaları tamamlanarak Marmaray'a da bağlanacak. Kanal İstanbul, Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı gibi bölgeyi kalkındıracak pek dev projeye yakınlığıyla yıldızı parlayan Ispartakule'de yapımı tamamlanmış ve süren toplamda 23 konut projesi bulunuyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Ispartakule'>Ispartakule</a> metro güzergahı

Bol arsa stoğuna sahip olan Ispartakule'de daha çok konut projeleri yapılacak gibi duruyor. TEM'in hemen yanında bulunması ve bölgeyi çoktan mesken tutmuş markalı konut projeleri hem yatırımcının hem de oturmak isteyenleri cezbediyor.

6 otobüs hattı ve sağlık ocağı var

Ispartakule'den 6 otobüs hattı geçiyor, sağlık ocağının da bulunduğu bölgede, 2 diş muayenehanesi yer alıyor. Ispartakule'ye en yakın hastane Halkalı Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi olarak belirtiliyor. Ispartakule'de yaşıyorsanız Bahçeşehir'deki özel hastaneler de size yakın konumda bulunuyor. 

MK 14 Ispartakule Bizimevler - Olimpiyatköy Metro
147 Şahintepe - Avcılar - Cihangir Mahallesi
146T Boğazköy - Bahçeşehir - Yenikapı
76E Boğazköy - Bahçeşehir - Taksim
E58 Esenkent Bahçeşehir - Mecidiyeköy
E57 Esenkent Bahçeşehir - Bakırköy

Konut fiyatları ne kadardı ne kadar oldu?

Ispartakule'de konut projesi denilince akla gelen ilk marka Bizimevler oluyor. Tam 6 Bizimevler projesi Ispartakule'de hayata geçirildi. Yedinci projenin inşaat çalışmaları da sürüyor. Avrupa Konutları da 3 projeyle Ispartakule'de 2. sırayı alıyor. Ağaoğlu İnşaat, Kiptaş, Emlak Konut ve pek çok inşaat firmasının yatırım yaptığı bölgede fiyatlar ne kadardı şimdi ne kadar oldu?

Bizimevler 3 projesinde 83 metrekare 1+1 konutların 2012 Aralık fiyatı 190 bin TL iken bugün aynı metrekare 1+1 dairenin fiyatı 300 bin TL oldu.

Avrupa Konutları <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Ispartakule'>Ispartakule</a> 3 projesi
Avrupa Konutları Ispartakule 3 projesi

Avrupa Konutları Ispartakule 3 projesinde 1+1 konutlar 2012 147 bin TL'den satışa açılmıştı. Aynı projede 1+1 konutlar 250 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ispartakule bölgesindeki tüm projelerin ortalama kiraları;

Açık mutfak 1+1 dairelerin kiraları 550 TL ile 900 TL,
Kapalı mutfak 1+1 dairelerin kiraları 1.000 TL ile 1.100 TL,
Açık mutfak 2+1 dairelerin kiraları 850 TL ile 1.200 TL,
Kapalı mutfak 2+1 dairelerin kiraları 1.250 TL ile 1.750 TL
3+1 dairelerin kiraları ise 1.250 TL ile 3.000 TL arasında değişiyor.

Çocuğunuz Ispartakule'de hangi okula gidecek?

Bölgede Ispartakule Işık Anaokulu - İlkokulu - Ortaokulu, Toki Salih Şükriye Yoluç İlkokulu - Ortaokulu, Şehir Şerife Bacı Çok Programlı Anadolu Lisesi, İhlas Anaokulu Bizimevler 3, İhlas Anaokulu Bizimevler, İhlas Bizimevler İlkokulu mevcut. 

Ispartakule Yeni yaşam merkezi TOKİ