Ispartakule Bizim Evler projesi

Ispartakule Bizim Evler projesinde tapu sorunu yok!

Sektörden Haberler Emine Pile 17.09.2015
Avcılar Ispartakule’de geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve konut-ticari alan satışını durduran karar hakkındaki süreç sürüyor.
Ispartakule bölgesinde inşa edilen projeler tüm hızıyla devam ederken geçtiğimiz günlerde bölgedeki ev sahiplerini ve konut projelerini tedirgin eden bir karar geldi. İstanbul 12. Asliye Mahkemesi'nin Avcılar Tapu Müdürlüğü'ne gönderdiği mahkeme kararı, Ispartakule Firuzköy'de ve Tahtakale'de satış ve ipotek işlemleri durduruldu.

Alım-satım süreci devam ediyor 

Ancak alınan tedbir kararına yönelik bugün bir gelişme yaşandı. Bölge işle ilgili yaşanan tüm gelişmeleri takip eden Emlaktasondakika.com olarak ulaştığımız Avcılar Tapu Genel Müdürlüğü, birçok ada ve parseli içine alan mahkeme kararı ile ilgili tespit çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Ayrıca söz konusu Ispartakule'de inşa edilen İhlas Yapı'nın Bizim Evler 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7'de tedbir kararının olmadığının, alım-satım ile ilgili sürecin aralıksız olarak devam ettiğinin bilgisini verdi. 

Bayramdan sonraki süreçte tüm tedbirlerin kaldırılmasının beklendiği Ispartakule'de, Emlak Konut GYO'nun projelerinden bir kısmına tedbir konulmadığı ve sorunun kaldırıldığı bildirildi.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com 

Ispartakule Bizim Evler İhlas Yapı