Derya Yılmaz Öztürk

İnşaat hanımların en iyi kariyer yapacağı alandır

Sektörden Haberler 31.03.2015 11:48

Hanımlar için en uygun iş kollarından birisi olarak inşaatı gören Vaditepe Gölevleri’nde Satış ve Pazarlama Müdürü, herkesi teşvik ediyor.

Hanımların özellikle inşaat sektöründeki hakimiyetleri her geçen artıyor. Projelerin satış ve pazarlama kadrosunu elinde tutan hanımlar “yuva” veya “yatırım” amacı ile satın alınan konutlarda son noktayı koyan taraf oluyor.

Bunlardan birisi olan Derya Yılmaz Öztürk, 11 yılını sektöre adamış bir isim. 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi'nin moda ve tekstil tasarım bölümünden mezun olduktan sonra aile şirketi Regnum Gayrimenkul başta olmak üzere Sky Residence, Elitkent, Astrum Towers, Bio İstanbul ve Bahçekent Flora projesine başarılı işlere imza attı. Şu anda Kiptaş - Binres İnşaat ortaklığı ile geliştirilen Vaditepe Gölevleri'nde Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyor.

Sorumluluğu büyük

Vaditepe Gölevleri'nde önemli bir sorumluluğu yüklenen Öztürk, yeni satışa çıkan bir projenin tüm heyecanını yaşıyor. Bunu “İnşaatta Topuk Tıkırtıları” ile paylaşan öztürk, hanımların hayatın her tarafını yönetirken finansal kısımların beylere bırakılmasını savunuyor.

Hanımlar kariyerlerine emek versinler

Kiptaş ve Binres İnşaat Ortaklığı kendisini çektiği için Vaditepe Gölevleri'nin satış ve pazarlamasını üstlendiğini söyleyen Öztürk, hanımların mutlaka işin içinde yer almalarını istiyor. Satış ve pazarlamada mutlaka hanımların sözsahibi olmalarını tavsiye eden Öztürk, “Hanımlar bulunmalarını öneren Öztürk, “Hanımlarımız ve genç iş kadınlarımız inşaatın ağır iş olduğunu zannederek çekinmesinler, korkmasınlar. Evet, inşaat ağır iştir ama hanımlar için uygun birçok kolu mevcut. Oralarda emek harcayabilirler” dedi.

Eğitim ve öğrenme azmi her şeye yeter

Kadınların “İnşaatın hamuruna tuz, harcına emek” katmalarını isteyen Öztürk, eğitim almalarını ve satış ofisinin tozunu yutmaları gerektiğini kaydetti. İşlerin göründüğü kadar kolay olmadığına değinen Öztürk, “Eğitimleri elverdiği ölçüde sektöre girsinler. Baretlerini ve çizmelerini giyerek keyifle şantiyeye süzülsünler, etkin olsunlar ve çekinmesinler. Topuk Tıkırtıları vinç seslerine karışsın. Şantiyelerde ve satış ofislerinde sesleri yükselsin, işlerde izleri ve imzaları olsun. İnsanların bir ömür var olacağı, mutlulukların ve hüzünlerin yaşanacağı evlerin inşaasına şahitlik etsinler” diyor.
 

İletişim Bilgileri

0850 205 45 65 
www.vaditepegolevleri.com

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com