İkea'nın Kartal mağaza arsası

İkea’nın üçüncü mağazası Kartal’a konacak

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 05.02.2015
Kartal’da E5 cepheli arsaya Yılsan Holding ile birlikte Maya Holding İKEA mağazası yapacak. 17 dönümlük arsada inşaat çalışmaları başladı.
İstanbul'un yeni yükseliş aksı haline gelen Maltepe Kartal aksı yeni gelişmelere sahne oluyor. Dumankaya Ritim, Dumankaya Vizyon, Kuriş Kule, Lapispan, Safi Espadon, Kartall Mesa, Kartalkule, Rönesans AVM, Ofisim İstanbul ve Uprise Elite gibi bir çok markalı konut ve ofis projesine yeni bir komşu geliyor. E-5 Aksı üzerinde Kuriş Kule'nin çapraz karşısında yer alan arsaya İkea mağazası yapılacak. 

Bölgenin lojistik ihtiyacını karşılayacak

Mağaza için ayrılan arsanın komşu parselinde ise geniş askeri araziler yer alıyor. Cadde aksında süren yapılaşma ve yerleşimin ihtiyaç duyacağı mobilya ve dayanıklı tüketim malzemesi ihtiyacı buradan karşılanabilecek. Bu açıdan mağazanın yeri son derece isabetli bir seçim olarak yorumlanıyor. 

Daha önce Soma Holding ortaktı

Şahıs mülkiyetinde olan arsa üzerinde Soma Holding'in iştiraki olan Tilaga İnşaat proje geliştirecekti. Fakat Soma Olayları'ndan sonra anlaşma feshedilerek yeni işbirlikleri kuruldu. Yılsan Holding ile Maya Holding'in birlikte geliştirecekleri proje ile İkea İstanbul'da üçüncü mağazasına kavuşacak. Maya Grup iştiraki olan Türkiye İkea'nın İstanbul'da Bayrampaşa ve Ümraniye'de birer mağazası bulunuyor.

Kartal İkea arsası Yılsan Holding Maya Holding İKEA Kartal Mağazası