İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi logosu

İBÜ gayrimenkul sektörüne ihtiyacı olan elemanı yetiştiriyor!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 18.02.2015
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, 14 Mart ile 9 Mayıs 2014 tarihleri arasında 54 saatlik gayrimenkul program düzenliyor.
Türkiye'de yükselen gayrimenkul sektörü üzerine bir eğitim program düzenlemek isteyen İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, 54 saatlik eğitim semineri programı ile ihtiyaç duyulan tüm konularda uzman yetiştirmeyi hedefliyor. Eğitimler, çalışanların ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda 14 Mart - 9 Mayıs 2015 tarihleri arasında cumartesi günleri 10:00 - 17:00 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleştirilecek. 

Yetişmiş kadrolara ihtiyaç var

Sektörün birden genişlemesi karşısında yaşanan eleman ihtiyacına cevap vermek üzere yapılan program ile yatırım ve geliştirmeden pazarlamaya, değerlemeden mimari tasarıma, hukuktan finansmana kadar sektörde bir yöneticinin ihtiyaç duyduğu tüm eğitimleri en güncel haliyle katılımcılarına sunulması hedefleniyor. Konular, eğitim süresince etkileşimli bir tartışma ortamında vaka analizleriyle birlikte ele alınacak.

Uzman isimler eğitim verecek

Üst düzey, mesleğinde kendini kabul ettirmiş ve nitelikli bir eğitimci kadrosu planlayan merkezin eğitimcileri arasında VESRAM Gayrimenkul Yatırım ve Varlık Yönetimi'nden Hakan Eren, Has Mimarlık'ın ortaklarından Ayşe Hasol Erktin, Aareal Bank AG Turkiye'den Buket Hayretçi, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme'nin kurucusu Neşecan Çekici, PwC Türkiye'den Ersun Bayraktaroğlu ve Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu'dan Serhan Koçaklı yer alacak.

Kimler katılabilir?

Katılımcı profilini geniş tutmak isteyen Yaşamboyu Eğitim Merkezi, kimlerin katılabileceğini şöyle sıraladı:

  1. Gayrimenkul sektöründe çalışanlar ve bu alanda kariyer yapmak isteyenler
  2. Finans kuruluşları, bankalar, gayrimenkul yatırım ortaklığı ve değerleme şirketleri, inşaat ve muhtelif sektörlerde gayrimenkul geliştirme alanında çalışanlar
  3. Proje finansmanı birimlerinde çalışanlar, 
  4. AVM yöneticileri ve pazarlama uzmanları
  5. Gayrimenkul aracılık hizmetleri yapanlar, ofis sahipleri ve çalışanları
  6. Gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyenler, yatırım danışmanları
  7. Gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri takip etmek isteyenler
  8. Üniversite lisans ve yüksek lisans öğrencileri

Programda neler olacak?

Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin programına göre 4 modül üzerniden hareket edilecek. Programda yer alan modüllerin konu başlıkları ise şöyle:
1. Gayrimenkul Yatırım & Geliştirme
2. Mimari Tasarım, Finansman ve Vergisel Düzenlemeler
3. Değerleme Uzmanlığı, Gayrimenkul Hukuku
4. Proje Ziyaretleri ve İncelemeler

Toplam ücreti: 1.950 TL (KDV Dahil) olarak belirleyen merkez, kredi kartı ile yapılan ödemelerde 4 taksit imkanı tanıyor. *İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerine, mezunlarına ve mensuplarına ise yüzde 20 indirim uygulanacak.

İletişim Bilgileri

bilgi-egitim@bilgi.edu.tr
(0212) 311 7329

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi gayrimenkul eğitim programı