Demir La Vida / Demir İnşaat

Demir İnşaat firmasının Demir La Vida projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Hamit Demir

Hamit Demir; İnşaat istihdamın ilacıdır

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 07.02.2015
Türkiye ekonomisinin en önemli sektörü olan inşaat, istihdam ve malzeme üretiminde önemli bir yer tutuyor.
İnşaat sektörünün istihdam ve kaynak oluşturmada ilk sırada olduğunu dile getiren Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, sektörün güçlenmesinin ekonomiyi doğrudan etkileyeceğini kaydetti. 

Büyüme trendini sürekli artıran inşaat sektörü, çimentodan seramiğe, mobilyadan tekstile kadar 200'e yakın alt sektöre destek veriyor. İstihdam anlamında inşaatın 2 milyona yakın insana iş ve aş sağladığına dikkat çeken Demir, sadece bu verilerin bile sektörün önemine işaret ettiğini savundu. 

Ekonominin ağırlığını inşaat sektörü çekiyor

Kentsel dönüşüm ve nüfus artışının konut talebini artırdığını söyleyen Demir, “Türkiye her geçen yıl büyüyen nüfusu ile konut talebi yüksek bir ülke. Gördüğünüz gibi rakamlarda bunu destekliyor. Konut satış rekoru kırdığımız 2013'te toplam konut satışı 1 milyon 157 bin 190'dı. Yani durgun olarak anılan 2014'te bu rakamında üzerine çıkmayı başararak satış rekorunu aşmış olduk. İnşaat büyümeye ve ülke ekonomisinde ağırlığını artırmaya devam ediyor. Biz de en iyi bildiğimiz işi yapmaya devam ederek 2015'de bu rakamı daha da yukarı çekeceğiz.”

 

Türkiye ekonomisi inşaat Demir İnşaat Hamit Demir