haluk sur

Haluk Sur: MIPIM, Türkiye için önemli bir fuar!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 10.03.2015
Gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden Haluk Sur, son dönemde Türkiye'nin yabancıların gözdesi olduğunu dile getirdi.
Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün tanınmış ismi, ULI Türkiye'nin başındaki isim Haluk Sur, MIPIM 2015 Fuarı'nda dikkat çeken açıklamar yaptı. Son dönemde yabancı sermayesinin Türkiye'ye giriş yaptığını belirten Sur 'İkinci el konut piyasasının bu başarıda payı büyük' diye konuştu.

Türkiye'nin ilgisi büyük

MIPIM'ın Avrupa'daki gayrimenkul sektörünün en önemli organizasyonlarından birisi olduğuna dikkat çeken Sur 'Şirketler kendisini tanıtıyor ve katılım sayısı 20 bini aştı. Biz de Türkiye olarak son zamanlarda MIPIM Fuarı'na yoğun bir şekilde ilgi göstermeye başladık. Geçmişte sadece İstanbul ön plandayken bugün Türkiye'nin diğer marka kentleri de burada. İçinde bulunduğumuz ortama baktığımızda Ankara, Balıkesir gibi kentler de burada boy gösteriyor' ifadelerini kullandı.

40 milyardan fazla yabancı sermayesi

Türkiye'den gelen katılımcısı sayısının büyüklüğünün önemine dikkat çeken Sur 'Burada görüşmeleri işe çevirmek gerekiyor. 2000-2008 arası MIPIM'in yatırımcı gruplarının güçlü olduğu yıllardı. Son 10 senedir Türkiye yatırımcının gözdesi konumunda. 2005'ten bu yana 40 milyardan fazla yabancı yatırım sermayesini cezbettik. İkinci el pazarı bu rakamda önemli bir rol oynadı. Aslında bu bilgiler türkiye'nin potansiyelini anlatıyor. Kendimizi doğru ifade ettikçe daha başarılı olacağız' dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

haluk sur mipim 2015