Avrupa Konutları Atakent 3 /

firmasının Avrupa Konutları Atakent 3 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Süleyman Çetinsaya

GYODER'in konut kampanyası 15 gün uzadı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 31.08.2016
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, GYODER'in konut kampanyasının 15 gün daha uzatıldığını açıkladı.
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Habertürk'te katıldığı Ekonomide Görünüm programında GYODER'in kampanyasını 15 gün daha uzattığını duyurdu.

Çetinsaya, "15 Temmuz bir ihanet girişimidir. O bakımdan bizde Ağustos ayında hemen elimizden geleni yapmak istedik. Emlak Konut GYO bir kampanya başlattı ardından GYODER üyesi olarak biz de destek verdik ve bir kampanya başlattık. Yüzde 20 peşinat ardından geri kalan miktar 120 aya kadar 0,70 faiz oranıyla vadelendiriliyor. Kampanya 31 Ağustos'ta sondu ancak bunu 15 gün daha uzattık" dedi.

GYODER, TBMM'yi 6 ayda onaracak

Süleyman Çetinsaya "GYODER başkanımız Aziz Torun bey ile birlikte başka neler yapabiliriz diye düşündük ve 15 Temmuz gecesi hasar gören Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni onaralım dedik. Bu çalışma önümüzdeki günlerde başlayacak. Milletin meclisini yine millet yapar diyerek GYODER üyesi şirketler olarak kendi aramızda 50 milyon TL topladık ve bunu meclisin onarımına harcayacağız. 6 ayda da tamamlanacak." şeklinde konuştu.

Konut fiyatlarının artmasından inşaat sektörünün de memnun olmadığını dile geriten Çetinsaya, "Biz konut fiyatlarının artışından memnun değiliz. Sağlıklı ve nitelikli, sosyal donatılarıyla herkes güzel bir evde otursun istiyoruz. Konut fiyatlarını arsa girdi maliyetleri, işçilik ve malzeme maliyetleri etkiliyor. Ancak inşaat sektörü konut fiyatlarının artışından memnun değildir. Çünkü biz herkes ev sahibi olsun istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Konut kredisi 0,60'lara kadar gelsin"

"Cumhurbaşkanımızın ısrarıyla konut kredilerinde oranlar 0,95'e kadar geriledi. Ancak biz daha çok olsun 0,60'lara kadar gelsin istiyoruz."

Süleyman Çetinsaya artaş inşaat