Emlak Bülteni

Geçen hafta emlak sektöründe neler oldu?

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 21.11.2016
Emlaktasondakika.com editörü Zeynep Gürer'in hazırlayıp sunduğu haftalık Emlak Bülteni yayında.
Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle hazırlanan REIDIN Emlak Endeksi “Ekim” ayı raporu açıklandı. Rize yüzde 2 artış ile konut fiyatlarının en çok yükseldiği il oldu. Konut kira değerleri ise en çok Yozgat'ta arttı. 

TOKİ, 2017 yılında 65 bin konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, 2017 yılınde 65 bin konutu ihale edeceklerini açıkladı. Yeni yılda İstanbulda 5 bin 200 konut projesi geliştireceklerini açıklayan Turan, tüm bölgelerde konut inşa edeceklerini belirtti.

İkinci Haliç oluşturulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'çılgın projesi' Kanal İstanbul'da detaylar ortaya çıkıyor. Boğaza benzeyecek olan Kanal İstanbul'un her iki yakasına 100 bin konut gelecek.  Sazlıdere Barajı'nın çıkıntı yaptığı yerde ikinci haliç'in yer alacak.

Kayabaşı Botanik Park ihalesine en yüksek teklif Özyazıcı İnşaat'tan!

Emlak Konut GYO, Kayabaşı'nda yaptıracağı 'Botanik Park' rekreasyon alanı ticaret ve bölge parkı ihalesini gerçekleştirdi. 6 firmanın katıldığı ihaleye 2 firma teşekkür ederek çekildi. Ardından ihale Yapı ve Yapı İnşaat, Özyazıcı İnşaat, Kalyon İnşaat ve Güryapı Restorasyon geçti. 553 milyon 869 bin TL'lik rakam ile en yüksek teklif Özyazıcı İnşaat'tan geldi.

Mecidiyeköy - Mahmutbey metrosunda sona doğru!

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunda çalışmalar hızla sürüyor. Tünel kazılarının yüzde 80'i tamamlanırken elektromekanik çalışmalarının yakında başlanması planlanıyor. Saatte tek yönde 70 bin yolcunun taşınacağı Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunda sona yaklaşılıyor. 8 ilçeyi birbirine bağlayacak, 17,5 kilometre uzunluğundaki metro hattı ile Mecidiyeköy ile Mahmutbey arası 27 dakika olacak.

İBB'nin 2017 yılı bütçesi 42 milyar lira

İstanbul'a 12 yılda toplam 95 milyar liralık dev yatırımlar yaptıklarının altını çizen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2017'de yatırıma 16,5 milyar lira ayırdıklarını belirtti. Topbaş, 2017 yılı sonunda şehre yapılan yatırım miktarının 117 milyar lirayı bulacağını söyledi.

Emlak Bülteni emlaktasondakika