recep tayyip erdoğan

'Gayrimenkul sektörüne çok önemli görevler düşüyor'

Sektörden Haberler 17.04.2018 11:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16. Gayrimenkul Zirvesi’ne gayrimenkul sektörü için mesaj gönderdi.

"Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA'sı Mercek Altında" teması ile düzenlenen 16. Gayrimenkul Zirvesi, Uniq İstanbul'da başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrimenkul Zirvesi'ne mesaj gönderdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 16. Gayrimenkul Zirvesi'ne gönderdiği mesaj:

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin 16'ncı kez düzenlediği Gayrimenkul Zirvesi'nin, sektörümüz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yapı teknolojilerindeki gelişmeler beraberinde, binlerce konutluk dev projelerin kısa sürede tasarlanabilme ve inşa edilebilme imkanı getirdi.

Bununla birlikte, şehirlerimizdeki inşa faaliyetlerinin, insan fıtratından ziyade bireysel hırsları merkeze alan bir anlayışla yürütüldüğünü de ifade etmemiz gerekiyor.

Gayrimenkul Zirvesi'nde sektörümüzün geleceğini konuşacak olan mimarlarımızı, mühendislerimizi, akademisyenlerimizi, müteahhitlerimizi ve yatırımcılarımızı, şehirleşme konusundaki bakış açımızı değiştirme gayretlerimize destek vermeye davet ediyorum.

Bu önemli zirvenin, konutlarımızın daha sağlıklı, güvenli ve konforlu olması yanında şehirlerimizin daha güzel, kişilikli, tarihle ve insanla barışık olmasına katkıda bulunacağına inanıyorum.

Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize ulaşmada ekonomimizin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektörüne de çok önemli görevler düşüyor.

Gayrimenkul Zirvesi'ni 16'ncı kez düzenleyen derneğimize, sektörün gelişimi ve ülke ekonomisine katkı için sürdürdüğü çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

Kurduğu “Milletin Meclisini Millet Yapar” konsorsiyumu ile, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin onarımını üstlendiği için derneğimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

16'ncı Gyarimenkul Zirvesi'nin ülkemiz ve milletimiz için doğru projelerin planlanması ve hayata geçirilmesi hususunda bir dönüm noktası teşkil etmesi dileğiyle, sizlere sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.