Renovia İstanbul blokları

Fikirtepe İnatçısı'na direnen 'O' proje de Emlak 2014 Fuarı'nda!

Sektörden Haberler 11.09.2014 14:11

‘Kentsel Dönüşüm’ün öncü firmalarından VARTAŞ, Alman ortağı Stern ile yürüttüğü Renovia İstanbul projesini Emlak 2014 Fuarı’nda görücüye çıkardı

Dönüşümün sembol bölgesi Fikirtepe'de yükselecek Renovia İstanbul, sadece boyutlarıyla değil, aynı zamanda çok özel tasarımı ve yaşayan, nefes alan mahalle dokusuyla Türkiye'nin köklü inşaat firmalarının bölgedeki projelerinin yanında büyük fark oluşturacak. VARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, “5 yıl içinde sektörün 10 büyük firması arasına girmeyi hedefliyoruz” dedi.

30 dönüm arazide gerçekleştirilen kentsel dönüşüm ve yıkımların ardından tek bir ev sahibi ile anlaşamamasıyla gündeme gelen Renovia İstanbul'da tüm sorunlar çözüldü.

Geliştirdiği dev Kentsel Dönüşüm projeleriyle dikkatleri üzerine çeken VARTAŞ Yapı, Türkiye'de gayrimenkul sektörünün en önemli tanıtım organizasyonu olan EMLAK 2014 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı'nda iddialı projesi Renovia İstanbul ile yerini aldı. VARTAŞ, Yeşilköy'deki CNR Expo Fuar Merkezi'nde düzenlenen EMLAK 2014 Fuarı'ndaki standında, yerli-yabancı, bireysel ve kurumsal yatırımcıları ağırlıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata'nın ev sahipliği yaptığı stantta uzman ekipler katılımcılara ağırlıklı olarak Renovia İstanbul projesinin detaylarını anlatıyor. Bunun yanında yine Kentsel Dönüşüm kapsamında henüz hazırlık aşamasında olan Yenisahra konut projesi ve Businist ofis projeleri de VARTAŞ standını gezenlere tanıtılıyor. 

FİKİRTEPE İNATÇISI İNADINDAN VAZGEÇTİ

renovia istanbulfi

Fikirtepe'nin en büyük ve en iddialı projesi

VARTAŞ, Fikirtepe'de toplam 60 bin metrekare alanda geliştirdiği Renovia İstanbul projesiyle, köklü inşaat firmalarının projelerini geride bırakarak, hem yüzölçümü hem konut adedi, hem de konum avantajı ile bölgenin en geniş, en büyük ve en iddialı projesini gerçekleştirecek. Toplamda 29 bin 600 metrekare alana sahip Renovia İstanbul; 173 bin 600 metrekare inşaat alanında 1.100 konut ve 4 bin 400 metrekarelik ticari alandan oluşuyor. 

Tabanlıoğlu markasıyla yaşayan, nefes alan, organik tasarım

İstanbul'un kalbinde, kenti yaşamak isteyenler için tasarlanan Renovia İstanbul; modern yaşam alanlarıyla Kadıköy'ün yeni Avrupalısı olacak. Türkiye'nin uluslararası arenada en iddialı mimarlık firması Tabanlıoğlu tarafından çizilen projede her detay; yaşayan, nefes alan, organik, ‘Yeni Nişantaşı' dokusu yaratan bir mahalle havası oluşturmak için titizlikle tasarlandı. 

‘Hedefimiz 5 yılda en büyük 10 şirket arasına girmek' 

Kentsel Dönüşüm'ün Türkiye'nin milli bir meselesi olduğunu vurgulayan VARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata şöyle konuştu: “2003 yılından beri cesur kararlarla ciddi projeler yaptık. 2011 yılından beri Kentsel Dönüşüm kapsamında Fikirtepe'de başlattığımız çalışmalar Türkiye için hayati önem taşıyor. Bizim, sembol haline gelen bu bölgedeki başarımız Türkiye'nin başarısı olacaktır. Global düzeyde yatırımları olan Alman ortağımız Stern Investment'la birlikte hayata geçirmeye hazırlandığımız Renovia İstanbul, bu bölgede boyutları, konumu ve farklı dokusuyla büyük firmaları geride bırakan iddialı bir proje. Ayrıca 2 ortağımızla birlikte üstlendiğimiz Businist projemiz ve Yeni Sahra'daki projemizin ardından başka bölgelerde de iddialı hazırlıklarımız var. VARTAŞ olarak durmuyoruz, devam edeceğiz. Hedefimiz 5 yılda en büyük 10 firma arasına girmek.” 

ömer faruk barata

EMLAK 2014 Fuarı'nda Hall 2'de kurulan ve 14 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak VARTAŞ standında, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ev sahipliği yapacak.

Renovia İstanbul Özellikleri; 

• EN BÜYÜK ALANA SAHİP: Renovia yanyana 3 adadan oluşan Vartaş zincir projelerinin tam ortasında yer alan bir proje. Bu özelliği ile en büyük alana sahip “bütünlüklü” proje olma özelliğini taşıyan bir kentsel dönüşüm projesi. 
• EN AVANTAJLI: Dönüşüm projelerinin merkezinde; konumu itibarıyla ulaşımda en avantajlı ve bulunduğu yükseklik itibarıyla manzarada en güzel noktada.
• YEŞİL PROJE: Uluslararası akreditasyon süreci devam eden “Yeşil proje” özelliği.
• ŞEHİR PARKI ÖLÇEĞİNDE YEŞİL ALAN: Tam ortasında büyük bir şehir parkı ölçeğinde projeye ait, dışarıya kapalı yeşil alan. Bu bölgede tek!
• MONDRIAN YANSIMALARI: Tabanlıoğlu Mimarlık farkıyla oluşturulan “Mondrian” yansımalarıyla, çok özel sanatsal tasarım. 

VARTAŞ YAPI

Ömer Faruk Barata ve ailesi inşaat sektöründe uzun yıllar süren bireysel faaliyetlerinin ardından İstanbul'daki inşaat ve gayrimenkul çalışmalarına 2003'te başlamış ve Sarissa, Güven Konakları, Nezih Konakları, Nezih Towers gibi pek çok özgün projeye imza atmıştır. Şirket Nisan 2011'de VARTAŞ Yapı Sanayi, sonrasında da VARTAŞ İnşaat adını almış, daha sonra VARTAŞ Grup Konut Proje San. ve Tic. A.Ş. çatısı altında toplanarak sektörün önemli bir aktörü haline gelmiştir. İnşaat sektörünün ruhuna uygun olarak “ekmeğini taştan çıkarmak” tabirini ismine taşıyan VARTAŞ, Kadıköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 3 adada 3.000 konut ve 2 adada da 270.000 m2 ticari alanlar ile bölgenin en büyük projesini üstlenmiştir. 

Alman Stern'le ortaklık

Öncelikle İstanbul'da ve Türkiye'nin her köşesinde nitelikli, bölgesine değer katan ve doğaya saygılı projeler inşaat etme hedefiyle yola çıkan VARTAŞ; ilk 5 yılda, inşaat firmaları arasında ilk 10'da yer almayı hedeflemektedir. VARTAŞ bu hedef doğrultusunda 2013 yılında Alman Stern Immobilien AG ile yüzde 50 ortaklığa imza atmıştır. Stern Immobilien AG sektörel karlılığın yüksek olduğu dinamik ve stratejik lokasyonlarda konut ve ofis projelerinde yatırımlarını yoğunlaştırmış olan bir Alman gayrimenkul yatırım şirketidir. 

Almanya'da 2010 yılında borsaya açılmış olan Stern Immobilien AG, 2011 yılından bu yana Stern Investment Group adı altında Türkiye gayrimenkul pazarında da çalışmalarını sürdürmektedir.  VARTAŞ, bu ortaklık neticesinde hem firmanın finansal gücünü ve pazar değerini yükseltmiş, hem de kazandığı global kimlik ile gücüne güç katmıştır.

renovia fuar

VARTAŞ, doğru proje alanlarında, önceliği doğanın korunmasına veren bir anlayışla, uzman tasarımcılar tarafından ve fonksiyonellik öne çıkartılarak planlanmış projeler yapmayı hedeflemektedir. Çağdaş ve güvenli yapım teknikleri kullanılarak inşa edilen, yapım maliyeti yerine kullanım ekonomisinin ön plana çıkarıldığı ve tüm bu nitelikleri nedeniyle sürekli değer kazanan projeler geliştirmek VARTAŞ'ın bugün olduğu kadar gelecekteki vizyonunun vazgeçilmez unsurları olacaktır.

Gayrimenkul sektöründe, Kentsel Dönüşüm felsefesini özümsemiş, yatırımcılarına sürdürülebilir kazanç sağlama konusunda Türkiye'nin lider proje geliştirme kuruluşu olmayı hedefleyen VARTAŞ bu kapsamda İstanbul Fikirtepe ve Yenisahra'da projeler yürütmektedir.

Devam eden projeler

BUSINIST OFFİCE
A+ ofis katları ve cadde hayatının nabzını tutacak kafe, restoran ve perakendeye yönelik dükkanlarıyla şehrin yeni buluşma noktası olacak. Kadıköy'de 30.500 metrekare olan iki ticari yapı adası üzerinde, toplam inşaat alanı 270.000 metrekare olarak 2014-2016 yılları arasında tamamlanacak. 1.000 araçlık kapalı otopark alanıyla da otopark sorununu ortadan kaldıracak.

YENİ SAHRA
VARTAŞ ile Fikirtepe'den sonra Yenisahra'nın da çevresi değişecek. Ataşehir Barbaros ve Yenisahra Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Alanı'nda uygulanacak projeler ile konut ve ticari alanlar modern şehircilik anlayışıyla yeniden inşa edilecek. Çevre duvarlarıyla çevrilmemiş, komşuluk ilişkilerinin keyifle sürdürüleceği konut alanları ve semtin yeni modern çehresini yansıtan ticari alanlarıyla bölge geceleri de yaşayan güvenli bir yerleşim alanı olacak. Modern şehircilik kriterlerine uygun tasarlanmış alışveriş caddeleri, bulvarlar, sosyal mekanlar ve yeraltı otoparkları ile “Yenisahra”, “Güzelsahra” olacak. 

Renovia İstanbul İletişim Bilgileri;

Web: http://www.renoviaistanbul.com.tr/
Telefon: 444 99 02