Dünyanın geleceği İstanbul’da konuşulacak!

Dünyanın geleceği İstanbul’da konuşulacak!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 10.05.2012
İstanbul World Political Forum’un (IWPF) ikincisi 17 - 18 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek
 

İstanbul World Political Forum'un (IWPF) ikincisi 17 - 18 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Forum, 56 ülkeden 200 konuşmacıyı ağırlayacak. IWPF kapsamında 4 salonda 28 oturumun yanı sıra forum süresince 100'e yakın ikili görüşme gerçekleştirilecek.
 
Geçen yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlayan ilk IWPF'ye, Kofi Annan, Al Gore, Kemal Derviş, Beşir Esad, Aart De Geus, Tun Abdullah Badawi, Prof. Vito Tanzi, Prof. Paul Collier, Stephen Kinzer, Helen Clark gibi isimler katılmıştı.
IWPF Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç, ikincisi düzenlenen İstanbul World Political Forum'un uluslararası bir marka ve sürekli bir platform olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, şunları söyledi:
 
“İstanbul World Political Forum'a şu anda 56 ülkeden 200'ü konuşmacı olmak üzere 300 temsilci katılacak. Forum'u yine farklı ülkelerden 50'ye yakın yabancı gazeteci takip edecek. Forum süresince 100'ü aşkın ikili görüşme gerçekleştirilecek ve yurtiçi ve yurtdışından 800 seçkin protokol katılımcısı olacak. Tüm etkinliğin yaklaşık 8 milyon TL ile gerçekleşmesini planlıyoruz. Bunun yanı sıra sayın bakanlarımızın güçlü katılımı bir diğer onur kaynağımız. Bu yıl IWPF'ye 12 bakanımızın konuşmacı olarak katılacağı bilgisini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”
 
Milliyet

İstanbul World Political Forum kongre merkezi forum ıwpf başbakan recep tayyip erdoğan al gore tun abdullah badawi