Relux projeleri

Dünya yollarına ‘Relux’ markasını yazıyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 17.09.2015
Geliştirdiği inşaat projeleriyle marka olmayı hedefleyen Relux, lokasyon kriterlerini sıkı tutuyor.
Dünya projesi olma amacıyla yola çıkan, 4 projesinin TEM'den veya E-5'ten görünmesine kesinlikle dikkat eden Relux, bundan sonra da aynı motto ile arayışlarını sürdürecek. İstanbul Finans Merkezi ve Ümraniye Tepebaşı'nda iki projesini böyle konumlandırdıklarını kaydeden Relux İcra Kurulu Başkanı Korkut Can Balkan, görüşmelerin sürdüğü Topkapı'daki projenin de aynı özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Görünürlük ilk kriter

“Hep görünen ve marka yerlere konumlanıyoruz” diyerek konuşmaya başlayan Relux İcra Kurulu Başkanı Korkut Can Balkan, trafik sıkıştığında herkesin görebileceği lokasyonları seçtiklerini söyledi. “İnsanların aklında kalmalıyız” diyerek iddialı konuşan Balkan, “75 yıllık Kapalıçarşı kültüründen geliyoruz. Ekonomik kriz konusunda deneyimliyiz. Dayanıklı projeler geliştiriyoruz ve tabela değeri düşmeyecek yerleri tercih ediyoruz” diye konuştu.

“Dünya yollarından görünmeliyiz”

Markalarının dünya yollarından görünmesi gerektiğine dikkat çeken Balkan,  “Binalar krize dayanırken tabela değeri olsun. Dünya arteri olan TEM ve E5'ten görünsün. Ana caddeden görünmeyen hiçbir iş yapmadık, inşallah bundan sonra da böyle devam edeceğiz” dedi.

Arsa tekliflerini çok geldiğine dikkat çeken Balkan, “Ciddi ölçekte yılda 200 arsa teklifi geliyor. Titizlenerek seçim yapıyoruz ve ancak yüzde 0.5'ini kabul ediyoruz” diye konuştu. 

“Dev projelerle birlikte büyümeliyiz”

Lokasyon seçimi kriterlerinden birisini de “Dev projelere yakınlık” olarak değerlendiren Balkan, “Yakın çevremizde dev projeler olmalı. Bizim projemiz ile dev projeler birlikte büyümeli ve sürekli kazandırmalı. Seçimlerde bunları kriter alıyoruz. Kriz nereden çarparsa çarpsın bize bir şey olmamalı. Ayrıca krize dayanıklı olmak için görüneceğimiz, yeni proje arzı az olan, mümkünse hiç olmayan bölgelerde yer alıyoruz. Geliştirici olduğumuzdan ölçülü davranıyoruz. Şu anda kazancı değil markayı maksimize ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

Relux Korkut Can Balkan