Özak Yenigün Ziylan Delta projesi

Dört ortaklı dev proje için sahil yolu yer altına alınabilir!

Sektörden Haberler 30.12.2014 17:02

Emlak Konut GYO'nun Zeytinburnu - Kazlıçeşme arsasında proje geliştiren Özak, Yenigün, Ziylan ve Delta İBB'ye farklı bir teklif sundu.

Özak GYO, Yenigün İnşaat ve Delta Proje İnşaat ortaklığının Emlak Konut GYO'dan satın aldığı arsa üzerinde geliştireceği projenin hazırlıkları sürüyor. Ortaklık, Zeytinburnu - Kazlıçeşme'deki 111 bin 262 metrekarelik arsayı, Emlak Konut'tan 4 milyar 240 milyon lira teklif ile satın aldı.

Emlak Konut GYO'nun buradan elde edeceği net gelir ise 1 milyar 568 milyon 800 bin lira olarak açıklandı. 

Özak GYO, Yenigün İnşaat ve Delta Proje İnşaat ortaklığına daha sonra Ziylan Grup dahil oldu. 

özak yenigün ziylan delta ortaklığı projesi

Sahil yolunu yer altına almayı teklif etti!

Deniz cepheli arazinin konumu itibariyle ortaklık, İBB'ye projenin önünden geçen 1,5 kilometrelik sahil yolunu yerin altına almayı teklif etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin buna ne yanıt verdiği henüz bilinmezken, Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün bir açıklamasında "İBB fikre sıcak bakıyor" dedi.

Benzersiz bir yaşam konforu sunmayı hedefleyen sahil yolu projesi, mimari nitelikleri bakımından sektör için büyük önem taşıyor. 

Uluslararası kimlikli bir yaşam ve yatırım fırsatı olarak tasarlanan proje kapsamında, rezidans özellikli konut, ofis, 5 yıldızlı otel, restoran, marina, eğlence merkezi ve kültür merkezi yer alacak.

Proje, Atatürk Havalimanı ile Tarihi Yarımada arasında Avrasya Tüneli'ne komşu, Marmaray - Zeytinburnu durağına yürüme mesafesinde konumlandırılacak.

Emlaktasondakika.com