yapım aşamasında olan bir bina

‘Bugün itibari ile inşaat sektörünün önü açık’

Sektörden Haberler Emine Pile 02.11.2015
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, seçim sonrasında inşaat sektörüne yönelik açıklama yaptı.
İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, 1 Kasım seçimleri ile AK Parti'nin tek başına iktiara gelmesini inşaat sektörü açısından değerlendirdi. Tellioğlu, siyasi istikrarın inşaat sektörüne moral vereceğini belirterek, "Bugün itibarıyla artık milletimizin ve inşaat sektörümüzün önü açıktır" ifadesini kullandı. 

Tellioğlu, seçim sonuçlarını değerlendirdiği yazılı açıklamasında, ülke sathında demokrasi şöleni havasında geçen seçimin ve ortaya çıkan sonuçların hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Bize düşen görev, daha çok çalışmak!

Bugün itibarıyla artık milletin ve inşaat sektörünün önünün açık olduğunu aktaran Tellioğlu, "Bize düşen görev ise daha çok çalışmak olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Yeni hükümetten taleplerinin "Müteahhitlik Hizmet Yasası"nı bir an önce Meclisten geçirmesi olacağının altını çizen Tellioğlu, İmar Kanunu, Kentsel Dönüşüm Kanunu, Yerel Yönetimler Kanunu, Yapı Denetim Kanunu ve sektördeki diğer vergi uygulamaları kanunlarının sektörün ihtiyaçlarına göre gerçekçi, adil ve birbirini tamamlayıcı şekilde revize edilmesi gerektiğini belirtti.

İMKON Tahir Tellioğlu