Naturalm Çiftlik Evleri / ALM İnşaat

ALM İnşaat firmasının Naturalm Çiftlik Evleri projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Enver Alım

Alm İnşaat hem Cadde’de hem Çiftlik'te var

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 16.04.2015
Özgün projelere imza atan ALM İnşaat, Naturalm Çiftlik Evleri’nin konseptinde yeni projelere ilaveten İstanbul’da da konut yapmaya devam ediyor.
Naturalm Çiftlik Evleri ile İstanbul'a bir saatlik mesafede doğayla başbaşa bir hayat kurgulayan ALM İnşaat, yeni projelerle yoluna devam ediyor. Naturalm'de 45 dönüm arsa üzerinde 45 çiftlik evi gerçekleştiren ALM İnşaat, hemen teslim villaların yanısıra yeni projeler için İstanbul'a yakın mesafelerde arsa arayışını sürdürüyor.
 
ALM İnşaat, aynı zamanda Bağdat Caddesi'nde de 3 yeni proje için görüşmelerini sürdürüyor. Bu bölgede projeler gerçekleştirdiklerini hatırlatan ALM İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Enver Selçuk Alım, afet riski yasası kapsamında bina yenileme işlerine ağırlık vereceklerini kaydediyor. 
 

Üç binanın malikleri ile irtibatta 

Bağdat Caddesi'nde şuanda üç görüşmeyi sürdürdüklerini ifade eden Alım, “Birer blok halindeki üç ayrı binanın malikleri ile görüşüyoruz” dedi. 
 

Dışarıdan gelenler malikleri şımartıyor

Kentsel dönüşüm ve artan fiyatlar hakkında fikirlerini aktaran Alım, “Kentsel dönüşüm kapsamında sayılan afet yasası kapsamında riskli binaların yenilenmesi ile ilgileniyoruz. Aslında Kadıköy'e girmek istiyoruz ama yapı stoğu ve müteahhit firma sayısı yoğun olduğu için tereddüt ediyoruz. Bağdat Caddesi civarında devam eden 600 küsur proje var ama buna karşılık Kadıköy'de 800 civarında müteahhit olduğu söyleniyor. Ayrıca farklı illerden gelerek burada proje geliştirmek  isteyen fakat bölge ve piyasası hakkında tam bilgi sahibi olmayan müteahhitlerin anormal fiyat teklifleri malikleri şımartıyor ve fiyatlar çok çok yükseliyor” dedi.
 
Bağdat Caddesi'nin prestij olduğunu söyleyen Alım, “Bağdat Caddesi'nde iş yapan müteahhitler para kazanmak için değil, tabela ve prestij olsun diye bölgede bina yenileme yapıyorlar veya çok küçük kazançlara razı oluyorlar. Oranlar cadde üzerinde yüzde 85'leri, ara sokaklarda da yüzde 70'leri buluyor. Bu oranlar E-5'e kadar uzuyor” dedi.
 

Özelliği olan projeleri tercih ediyorlar

Şu andaki oranlarla bina yenilemenin çok zor olduğunu hatırlatan Alım, “Kiralarla ve masraflarla bu rakamlar daha da yükseliyor. Müteahhitler başka yerleri almasına yardımcı olması için yüksek fiyata razı olsa bile rekabet aynı şekilde kendilerine dönüyor. Biz projelere temkinli yaklaşıyor ve risk almıyoruz. Boyutumuzu aşan işlere girmiyoruz. ‘Nasılsa satarız' diye bir işe başlamıyoruz. Durumumuzu en baştan ayarlarız. Bu kadar eski olmamıza rağmen hormonlu büyümeye karşıyız. Kâr marjları yüksek olmasa da kendini kurtaran, özelliği olan binalar yapıyoruz. Tercih edilen yerlerde inşaat yapmaya dikkat ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Alm İnşaat ALM İnşaat Naturalm Çiftlik Evleri Enver Selçuk Alım