Ali Dumankaya

Ali Dumankaya canlı yayınımıza katıldı

Sektörden Haberler Emine Pile 08.09.2015
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya Emlaktasondakika.com’un canlı yayınına katıldı.
Gayrimenkul sektörünün en önemli fuarlarından olan Dubai Global 2015'ten canlı yayın programları yapan Emlaktasondakika.com'un konuğu DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya oldu. 

Yerli-yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği uluslararası fuarda Emlaktasondakika.com'un mikrofonuna sektör değerlendirmesi yapan Ali Dumankaya fuara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"Fuar, ilişkiler açısından da çok önemli"

Dumankaya "Dubai'deki Citysacape Fuarı çok önemli bir fuar... Körfez yatırımcısının ilgisi son dönemde arttı. Bu da ülkemiz için büyük bir avantaj. Markalı konut projelerine artan ilgi de yabancının dikkatini çekti. Bu anlamda Dubai merkez olmak üzere çevredeki ülkelere hitap etmek için büyük bir fırsat." dedi.  

Ayrıca Dumankaya, satış hedefinin çok önemli olduğunu ancak bunun yanında ülkeler arasındaki ilişkilerin de sonraki ilişkileri etkilemesi acısından önemli olduğunu belirtti.  

Erken seçim ile ilgili olarak ülkenin şu anda inişli-çıkışlı bir süreç içinde olduğunu ancak bunlara takılmadan devam etmek gerektiğini belirten Ali Dumankaya "Ülke zorlu bir süreçten geçiyor. Sektör seçimden sonra istikrarlı bir şekilde ilerleyecek."dedi.  

DKY On projesinde yüzde 15 ön satış

Geçtiğimiz hafta lansmana çıkan DKY İnşaatı'ın DKY On projesi ile de bilgiler veren Ali Dumankaya, sosyalliğin ve teknolojik gelişmelerin içinde olduğu bir proje olacak. İçinde deneyim mutfağı, oyun alanları da var. Sosyal alanlara yeni bir tanım getiriyoruz. Şuan satışlar gayet iyi. Projede şimdiye kadar yüzde 15 ön satış gerçekleştirildi." açıklamasında bulundu. 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com 

Ali Dumankaya