Hasan Rahvalı

"Ağaoğlu, Cityscape'i İstanbul'a getiriyor"

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 09.09.2015
Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, Cityscape Global Dubai 2015 fuarında Emlaktasondakika.com'un sorularını yanıtladı.
Ağaoğlu Şirketler Grubu her yıl olduğu gibi yine Cityscape Dubai'deki yerini aldı. Arap yatırımcılarla her zaman sıcak temasta olan Ağaoğlu Şirketler Grubu, bu fuarda da blok ve perakende olarak pek çok satış yaptı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Cityscape fuarı sizin için nasıl geçiyor?

Oldukça hareketli ve ziyaretçi kalitesi önümüzdeki yıllardan daha yukarıda diyebilirim. Hem bireysel hem kurumsal ziyaretçiler tarafından talepler alıyoruz, buradan iyi bir neticeyle ayrılacağız gibi görünüyor. 

Cityscape İstanbul bizim fikrimiz
 

Cityscape 2016'da Türkiye'de de yapılacak ne düşünüyorsunuz?

Cityscape İstanbul fikrinin bizim tarafımızdan öne atıldığını söyleyerek başlamak istiyorum. Burada da Sayın Ali Ağaoğlu'nda "Böyle bir şeyi realize ederseniz benden açık çektir ülkeye hizmet adına" sözünü alarak yola çıktı. Cityscape yetkilileri ile görüştük ve bu karar alındı Nisan ayında inşallah Cityscape İstanbul fuarının ilkini yapacağız. En az Dubai kadar hareketli bir İstanbul Cityscape'i yaşayacağımıza inanıyorum. KONUTDER de bunu sahiplendi. 

Ekim ayında Çırağan Oteli'nde bölgedeki 500 brokerdan seçilmiş top 50'yi ağırlıyoruz. Tüm masrafları derneğimiz tarafından karşılanacak. Ülkeyi tanıtacağız aynı zamanda Cityscape İstanbul'un lansmanını yapacağız orada. 

İstanbul en ucuz metropol
 

Araplar neden Türkiye'ye ilgi gösteriyor?

Bir defa sermaye birikimi, ikincisi coğrafya olarak iklim koşulları itibariyle bu bölgeden çok cazip görüldüğü için kültür benzeşmesi olduğu için ortak değerlerimiz olduğu için bir de İstanbul dünya metropolleri içerisinde en ucuz metropol olduğu için tercih ediliyor. 

Erken seçim inşaat sektörünü nasıl etkiledi?

Sonuçlara olumsuz yansımadı. Türkiye yabancı yatırımcı tarafından hala güvenli liman olarak görülüyor. İstanbul'a yabancı yatırımcının gelmesi devam edecek. 

Maslak 1453'te kalan bütün daireleri satın almak istediler
 

Arapların daha önce sizden blok halinde satın alma yaptığını biliyoruz. Bu fuarda da böyle bir şey oldu mu?

Bir tane sonuçlanmak üzere olan blok satışı var. Muhtemelen gün içerisinde neticeye ulaşacağız. Sonuçlandığında onu da sizlerle paylaşırız. Ayrıca oldukça yüksek miktarda perakende satış var. Az önce bir ziyaretçimizi uğurladık talebi kalan bütün daireler Maslak 1453 ile ilgili. 

İstanbul Finans Merkezi'nin maketini sergilediniz geri dönüşler nasıl?

İstanbul Finans Merkezi'ni bir gayrimenkul projesi olarak görmüyoruz. Bugün satışa çıksak hepsini çok kısa sürede satabiliriz. Buradaki amacımız doğru kişilerin buradan yer satın alması. Amacımız ülkenin bir stratejik projesini doğru bir hedefe yönlendirmektir.

Hasan Rahvalı Cityscape 2015