Airport 24 / 24 Gayrimenkul

24 Gayrimenkul firmasının Airport 24 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Erdem Güler Aziz Yeniay

24 GPY, MIPIM'de gayrimenkul sektörünü masaya yatırdı

Sektörden Haberler Sinem Öztürk 16.03.2016
24 GPY, MIPIM'de “Türkiye Gayrimenkul Piyasası'nda Yeni Yatırım Olanakları ve Fırsatlar” konulu bir panel gerçekleştirdi
24 GPY (Gayrimenkul Portföy Yönetimi) 15-18 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Cannes şehrinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak nitelendirilen MIPIM'de “Türkiye Gayrimenkul Piyasası'nda Yeni Yatırım Olanakları ve Fırsatlar” konulu bir panel gerçekleştirdi. Oturuma yerli ve yabancı birçok yatırımcı katıldı.

Türkiye'nin ilk Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) Primo'yu kuran 24 GPY, MIPIM 2016 fuarında yabancı yatırımcılarla buluştu. 16 Mart'ta İstanbul çadırında, 24 GPY Genel Müdürü Erdem Güler'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde Türkiye'de yeni bir yatırım enstrümanı olan gayrimenkul yatırım fonları hakkında bir sunum yapıldı. Ardından 24 GPY Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay ve PwC ortaklarından Ersun Bayraktaroğlu tarafından “Türkiye'de Gayrimenkul Piyasasını ve Yatırım Fırsatlarını” konu alan soru cevap kısmıyla panele devam edildi. 

Panelde Türkiye gayrimenkul sektörü ve gayrimenkul yatırım fonları ile ilgili açıklamalar yapan Yeniay “Gayrimenkul sektörü ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Geçtiğimiz yıl ülkemize gelen doğrudan yabancı yatırımın üçte birinden fazlası gayrimenkul sektörüne yapıldı. Ülkemiz insanının da gayrimenkule ilgisi düşünüldüğünde, gayrimenkulün ülkemiz için vazgeçilmez olduğunu görebiliyoruz. Bu noktada gayrimenkul yatırım fonlarının da ülkemiz açısından önemli bir role sahip olduğunun farkındayız. Hem yerli hem yabancı 
yatırımcı nezdinde teveccühün yüksek olduğu gayrimenkul sektörüne fonların girmesiyle birlikte yatırımcılar profesyonel ve şeffaf bir ürüne kavuşmuş olacaklar.” dedi. 

Yabancı yatırımcının, gayrimenkul yatırım fonlarının dünyadaki örneklerini çok iyi bildiğini ifade eden 24 GPY Genel Müdürü Erdem Güler “Yabancı yatırımcı uluslararası arenada gayrimenkul yatırım fonlarına yatırım yapıyor. Yapısının güvenli ve şeffaf olduğunu, gelir getirisinin yüksek olduğunu çok iyi biliyor. Aynı zamanda gayrimenkul yatırım fonlarının o ülkeyi, bölgeyi bilen profesyoneller tarafından yönetildiğini yani birikiminin doğru ve emin ellerde olduğunu düşünüyor. Bu nedenle gayrimenkul yatırım fonları, yabancı yatırımcılar 
açısından cazip bir yatırım aracı. Biz de fuar süresince Uzakdoğu'dan Amerika'ya kadar birçok yabancı yatırımcı grubuyla görüştük. Bu gruplarla görüşmeler fuar sonrası İstanbul'da devam edecek” dedi.

24 GPY MIPIM Aziz Yeniay Ersun Bayraktaroğlu Erdem Güler