Novus Ventus

Novus Ventus'ta teslimler 2017 Mayıs'ta!

Ofis 02.05.2016 10:15

Adnan Kılıçoğlu inşaat, Bayraklı'da Katal inşaatla birlikte 2 bloktan oluşan bir iş merkezi yapıyor. 250 ofis, Mayıs 2017'de teslim edilecek.

1980'den bu yana İzmir'de inşaat çalışmalarını sürdüren, Rize Kalkandere'nin Çayırlı köyünden Adnan Kılıçoğlu, 1999'da Adnan Kılıçoğlu İnşaat olarak kurumsallaştı.

Bugüne kadar birçok proje üreten firmada, ikinci kuşaktan endüstri mühendisi Vahit Tarık Kılıçoğlu da babasıyla birlikte sorumluluk alıyor. 

Metro duraklarına çok yakın Farklı projeleri bir arada yürüten Adnan Kılıçoğlu İnşaat, yüksek yapıların yoğunlaştığı Bayraklı'da, Katal İnşaat'la birlikte yaptığı, 33 ve 32 katlı iki bloktan oluşan Novus Ventus projesiyle iddialı. Projede 250 ofis yer alıyor. Novus&Ventus, iki bağımsız parselde yükseliyor. 

Binalar, yeni kent merkezi olarak planlanan alanda, Manas Bulvarı'na yakın bir noktada bulunuyor. Adliye Sarayı'nın hemen yanındaki proje, Salhane ve Stadyum metro duraklarına da yürüme mesafesinde. 

Metrekaresi 7 bin lira maya 2015'te başladıkları projeyi Mayıs 2017'de tamamlamayı planladıklarını belirten Vahit Tarık Kılıçoğlu, "80-700 metrekare arasında ofislerin yer alacağı iş merkezinde metrekare fiyatını 7 bin lira olarak belirledik. Yüzde 65 satış oranına ulaştık. Müşterilerimiz, ağırlıklı olarak avukat ve doktorlar oldu" dedi. 

Hayali üniversite şehri kurmak 

Vahit Tarık Kılıçoğlu, 10 yıl içinde İstanbul'da ya da İzmir'de bir üniversite şehir kurmak istiyor. Yer arayışlarına başladığını kaydeden Kılıçoğlu, "Bunu, içinde konutların da olduğu bir üniversite şehri olarak planlıyorum. Bina tasarımıyla, uygulamaya yönelik eğitimiyle farklı bir yapı düşünüyorum diyor.