besa
Haberler / Ofis / Firmalar artık prestijli ofisleri tercih ediyor

Firmalar artık prestijli ofisleri tercih ediyor

Ofis 16.02.2018 10:55

Konut satış istatistiklerine bakıldığında Ankara'da 2025’e kadar en az 10 bin ofisin apartman dairelerinden kurtulması planlanıyor.

Ürettiği projelerle Ankara'nın şehirleşmesinde öncü olan BESA Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, büyüyen Türkiye ile beraber iş gücü artışının nitelikli firma sayısını yükselttiğini ve bu firmaların apartman daireleri yerine prestijli ofisleri tercih ettiğini ifade etti.

Ankara'da son yıllarda bu noktada büyük atılımlar olduğunu, kendilerinin de inşaatta öncü firmalardan biri olarak bu altyapıya katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Bezci, şunları söyledi:

“Çok sayıda büyük AVM projesiyle firmalara soluk aldıran ve modern bir çatı altında toplamayı başaran BESA, iş merkezleriyle de Ankara'nın ekonomik büyümesine katkı sağlıyor. ATO verilerine göre 130 bine yakın işletme bulunan Ankara'da 2025'e kadar en az 10 bin firmanın büyüklüklerine yakışmayan dairelerden çıkarak yeni nesil ofislere taşınacağını öngörüyoruz. Şu an yeni inşa edilen iş merkezleri arzının talebe göre fazla olduğu değerlendiriliyor. Ancak biz tam aksini düşünüyoruz. Ankara, şu an İstanbul'un ardından ekonomisi en hızlı büyüyen kentlerin başında geliyor. İstanbul'daki yoğunluğu ve tıkanıklığı Anadolu'yu kendi bünyesinde toplayarak azaltıyor. Özellikle hizmet, bilişim, savunma, havacılık, sanayi, tıp sektörlerinde öncü kent olma yolunda ilerliyor. Firmaların profesyonelliğe verdiği önem artıyor. Bu kabuk değişimi çok iyi etüt edilir ve ekonominin altyapısı gerek yapılaşma, gerek lojistik, gerekse nitelikli eleman yetiştirilecek şekilde, kentin gelişimine uygun kurgulanırsa mevcut ilerlemenin hız kazanarak devam edeceğini umuyorum.”