izmir kuzeyşehir

Yücesoy İnşaat, Kuzeyşehir projesini bin konuta çıkardı

Konut Projeleri 14.04.2017 11:14

Yücesoy İnşaat, her ay kazandıran Kuzeyşehir'e 250 konut daha ilave ederek, projeyi bin konuta çıkardı.

Menemen'deki Kuzeyşehir Projesi, bünyesinde yeni inşaat alanlarının açılmasıyla daha da büyüyecek. 30 bin metrekare arazi üzerinde 400 konuttan oluşan projeye bu yıl içinde 250 konut daha ilave edilecek.

Yücesoy İnşaat'ın Menemen'de hayata geçirdiği Kuzeyşehir Projesi, bünyesinde yeni inşaat alanlarının açılmasıyla daha da büyüyecek. Hali hazırda 30 bin metrekare arazi üzerinde 400 konuttan oluşan Kuzeyşehir Projesi'ne bu yıl içinde 250 konut daha ilave edilecek. Proje ilerleyen aşamada ek inşaat alanlarının açılmasıyla birlikte bin konuta ulaşacak. Toplam 120 milyon liralık yatırımla yola çıkan Kuzeyşehir projesi, 250 konutun ilave edilmesiyle birlikte 200 milyon liralık yatırım kapasitesine ulaşacak.

Yücesoy Mühendislik Finans ve Satış Koordinatörü Evren Gökçöl, projenin gerek sosyal donatıları, gerekse de inşaat kalitesi açısından yoğun ilgi gördüğünü kaydetti. 

yücesoy mühendislik Evren Gökçöl

EN AVANTAJLI NOKTA 

Projenin her ay yaklaşık yüzde 2 değer kazandığına ve Aralık 2018'de teslimiyle birlikte minimum yüzde 55 değer kazanmış olacağına dikkat çeken Gökçöl, projedeki konutların yüzde 25'inden fazlasının satıldığını belirtti. Gökçöl, "Çevre yolu, İZBAN, Çanakkale otoyolu ve Manisa şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlayan İzmir-Manisa yolu bu bölgeden geçiyor. Kuzeyşehir'in sakinleri, Karşıyaka ve Manisa OSB'ye 25 dakikada ulaşıyor. Site içinde gün içinde 2 dakika uzaklıkta olan İZBAN durağına sürekli ring servisi olacak. Menemen İZBAN durağından 22 dakikada Karşıyaka, 40 dakikada Alsancak ve 70 dakikada havalimanına ulaşmak mümkün" dedi.

yücesoy inşaat kuzeyşehir

YATIRIMLAR HIZLANIYOR 

Türkiye'nin yıllık ortalama yüzde 1, İzmir'in 2.5, Menemen'in ise yüzde 5 büyüdüğüne dikkat çeken Gökçöl, "Kuzeyşehir'in ardından Kuzeyşehir 2 ve 3 projelerimiz olacak. Bölgede 10 bin konut üretileceğini öngörüyoruz. Bölgenin geleceğini gören çok sayıda yatırımcı şimdiden yatırımlarına başladı. Bu yüzden yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın ellerini çabuk tutması faydalarına olacaktır" dedi.