Taksim 360 / GAP İnşaat

GAP İnşaat firmasının Taksim 360 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Yabancı yatırımcıya vatandaşlık

Yabancıların 1 ev alarak vatandaşlık kazanacağı projeler

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 13.01.2017
Yabancıların Türkiye'den 1 milyon dolara sadece 1 ev alabileceği lüks konut projelerini derledik...
Gayrimenkul alan yabancı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilecek. Elbette gayrimenkul almanın da şartları var. Buna göre yabancı ülke vatandaşlarının alacağı gayrimenkul en az 1 milyon dolarlık olmak durumunda. Ayrıca satın alırken tapuda en az 3 yıl satılmama şerhi konulmalı. Yeni yapılan bu düzenleme inşaatçıları heyecanlandırırken, uzun süredir beklenen hareketlenmenin yaşanması öngörülüyor. 

Dolar kuru hızla yükselirken yabancıların sadece 1 ev alarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabileceği projeler hangileri?

İşte İstanbul'un milyon dolarlık konut projeleri;

Emaar Square

emaar square

Emaar tarafından inşa edilen Emaar Square projesi, 1000 konuttan meydana geliyor. Konut, residence, ofis, otel ve alışveriş merkezi olarak karma konseptiyle dikkat çeken Emaar Square'de yaşam başladı. Farklı yaşam tarzlarına hitap edebilen Emaar Square'den 1 milyon 113 bin dolara 3+1 satın alan yabancı T.C. vatandaşı olmaya hak kazanıyor.

Therra Park

Therra Park

Gökan İnşaat projesi olan Therra Park, Tarabya'da konumlandırılıyor. Yakında teslimlerine başlanacak olan projede dairelerin tamamı dubleks. 3+1, 4+1 ve 5+2 dubleks dairelerden meydana gelen Therra Park Tarabya, 12 + 1 bloktan oluşuyor. Projede konutların fiyatları 1 milyon 400 bin dolardan başlıyor. 

Taksim 360

Taksim 360

GAP İnşaat imzasıyla Tarlabaşı Bulvarı üzerinde hayata geçirilen ve bir kentsel dönüşüm projesi olan Taksim 360'ta ilk etap teslimleri 2018 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek. En iyi kentsel yenileme projesi ödüllü Taksim 360'ta 2+1 dubleksler 1 milyon 455 bin TL iken, 3+1'lerin fiyatları 1 milyon 600 bin dolardan başlıyor. Projeden daire sahibi olmak isteyenler için yüzde 20 peşin, 60 aya kadar 0,38 faiz uygulanıyor.

Sea Pearl Ataköy

Sea Pearl Ataköy

Kuzu Grup imzasıyla Ataköy sahili üzerinde denize sıfır konumda inşa edilen Sea Pearl Ataköy'den daire satın alarak T.C. vatandaşı olmak isteyen yabancılar 2+1 veya 3+1 tercih edebilir. Satışta olan ilk etabı 4 konut bloğu ile 1 otelden oluşan Sea Pearl Ataköy, 2017 Temmuz'da teslim edilecek. Projede 2+1'lerin fiyatları 1 milyon 150 bin dolardan, 3+1'lerin fiyatları ise 2 milyon 100 bin dolardan başlıyor.

Park Residences Cadde

Park Residences Cadde

Birleşik Gayrimenkul imzasıyla Göztepe'de konumlandırılan Park Residences Cadde'de konutlar hemen teslim ediliyor. 341 daireden oluşan projeden konut satın alarak vatandaşlık hakkı elde etmek isteyen yabancılar, fiyatları 1 milyon 254 bin dolardan başlayan 3+1 daire satın almalı. 4 bloktan oluşan Park Residences Cadde'de 3+1'ler 223 metrekare brüt, 150 metrekare net alana sahip.

Yooistanbul

yooistanbul

Say Yapı tarafından Beşiktaş'ta inşa edilen Yooistanbul'da teslimler nisan ayında başlayacak. 21 dönüm arazi üzerinde 11 bloktan oluşan projede, metrekare birim fiyatları 8 bin dolar ile 11 bin dolar arasında değişiyor. 18 dönüm yeşil alanı bulunan Yooistanbul'dan en düşük 1 milyon 144 bin dolara 2+1 daire satın alan yabancılar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilir.

Zeynep Karabağ/Emlaktasondakika.com

gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık yabancıya konut satışı yabancıya vatandaşlık