Narven Genel Müdürü Bülent Özmen

Tatilinizi sağlık kasabasında yatırıma dönüştürün!

Konut Projeleri Emine Pile 02.03.2015
Bolu’da hayata geçirilen termal kasabası Narven Termal, 250 milyon dolarlık bir yatırımla doğal zenginliklerinin tam ortasında şifa dağıtacak.
Narven Genel Müdürü Bülent Özmen, Bolu'da 450 bin metrekare alana kurulacak olan 7 bin 200 yatak kapasiteli Narven Termal Kasabası'nın ilk etabının Aralık 2015'te tamamlanacağını açıkladı.

Genel Müdür Özmen, termal kasabanın inşaat alanında gazetecilere projeyle ilgili bilgi verdi. 

Projenin toplam yatırım tutarının 250 milyon dolar olduğunu anlatan Özmen, projenin sermayedarlarının Erpiliç ile, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş. ve Nalçacılar A.Ş.olduğunu söyledi.   

Şuana kadar 3 binden fazla kişinin tapu aldığını açıklayan Özmen, projenin 3 etaptan oluştuğunu ve tamamının 2019'a kadar tamamlanacağını belirtti. 

KONUMU ÇOK CAZİP

Narven'in Bolu'nun doğal zenginliklerinin tam ortasında yer aldığını belirten Genel Müdür Özmen, Narven'in Bolu Şehir Merkezine 6 km, Gölcük'e 10 km, Yedigöller'e 48 km, Kartalkaya Kayak Merkezi'ne 26 km, Sünnet Gölü'ne 86 km ve Akçakoca'ya 82 km mesafede olduğunu açıkladı. 

Ankara - İstanbul E-5 karayolu üzerinden Narven'in Ankara' ya 1,5 saat mesafede olduğunu kaydeden Özmen, İstanbul'a da 2,5 saat yakınlıkta olduğuna dikkat çekti.

KARLI BİR YATIRIM

Projenin yatırım açısından da değerli bir fırsat sunduğunu dile getiren Özmen, Hisseli gayrimenkul sistemi ile satış yaptıklarını, Narven'den hisse satın alıp tatil yapan misafirlerin aynı zamanda tatillerini yatırıma dönüştürme fırsatı da yakaladığını söyledi.

Hisseli gayrimenkul sisteminde mülkiyetin yani tapunun söz konusu olduğunu kaydeden Özmen,  “Bir gayrimenkulün sağladığı bütün hak ve sorumlulukları diğer normal gayrimenkullerde olduğu gibi tapu maliki adına sağlıyor. Hisse satın alan kişi tapusunu yani hissesini satmadığı sürece ömür boyu kendisi; vefat etmesi durumunda da mirasçıları bu hakka sahip oluyor. Hisseli gayrimenkul üyeliği, hisseli gayrimenkul tapusu sayesinde devlet güvencesi altındadır” dedi. 

SAĞLIK VE SOSYAL DONATI İÇİN 50 BİN METREKARELİK ALAN

Narven Termal kasabasının, termal turizmin yanı sıra afiyet turizmi, sağlık turizmi, kongre-seminer ve kültür turizmine yönelik birçok alt yapıyı bünyesinde bulunduracağını kaydeden Özmen, sektörün örnek projesi olarak Türkiye ve Avrupa'da ciddi bir potansiyele ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. 

Gelen misafirlerin sağlığından, dinlence ve eğlencesine kadar tüm detayların düşünüldüğünü aktaran Özmen, Narven'de sağlık ve sosyal donatılara yaklaşık 50 bin metrekarelik alanın ayrıldığını anlattı. 

BOLU'NUN SUYU ŞİFA OLACAK

Özmen projeye ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü;

“Proje kapsamında, kasaba meydanı, villaları, rezidansı, oteli, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri,  kongre merkezi ve sosyal donatıları ile konforlu bir yaşamın kapılarını aralarken doğanın içindeki muhteşem konumu ile sağlık ve huzuru da beraberinde sunuyor. Doğayla iç içe bir tatil imkânının yanı sıra çeşitli eğlence merkezleri, spor ve doğa ve çevre aktiviteleri ile her yaştan misafirin keyifli zaman geçirmesini sağlıyor.

Bolu'nun şifalı sularından yararlanabilmek için sosyal tesislerde planlanan termal havuzlar, termal Türk hamamı, SPA ve Wellnes Merkezi'nde kneippterapi havuzları, tuz odası, rasul terapi (çamur), vichy, herbal sauna, aroma terapili buhar odaları, relaxroom, macera duşları, cilt bakımı, masaj odaları, kar çeşmesi bulunuyor.  

Ayrıca Narven'de termal sularla şifa bulduktan sonra misafirler evlerine rahatça gidebilsin diye kapalı sokaklar yer alıyor.

Narven Termal Bolu termal kasabası termal turizmi Bülent Özmen