Suat Altın İnşaat İstanbul'da konut yapacak!
Haberler / Konut Projeleri / Suat Altın İnşaat İstanbul'da konut yapacak!

Suat Altın İnşaat İstanbul'da konut yapacak!

Konut Projeleri 27.04.2012 13:24

Sedat Kılınç'ın genel müdürlüğünü üstlendiği Suat Altın İnşaat isimli şirket, bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 aileyi ev sahibi yaptı.

Sedat Kılınç'ın genel müdürlüğünü üstlendiği Suat Altın İnşaat isimli şirket, bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 aileyi ev sahibi yaptı.

Kayseri ve civarında geliştirdiği konutlara yakında İstanbul'u da eklemeye kararlı görünen firma, oldukça uzun bir geçmişe sahip aslında. Yılmaz Altın tarafından 1970 yılında kurulan şirket, 1990 yılında yeniden yapılanma sürecine girdi. Şirketin kurucusu Yılmaz Altın, şirketin adını bu dönemde Altın İnşaat olarak belirledi.

Tarih, 2006'yı gösterdiğinde ise bu defa Suat Altın İnşaat'ı kurdu. Firmanın çalışma alanı inşaat çalışmalarında Ar-Ge kimliğini üstlenmek oldu. Kılınç'ın deyişiyle firma, yeni bir vizyon üstlenerek yeni Kayseri için mimarisi, peyzajı ve sosyal yaşam alanlarıyla özel projeler üretmeye başladı. Enerjisini yenileyen proje Kılınç, şu anda Kayseri'de 1.300 konutluk bir projeyle ilgili proje üzerinde çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekerken, altını çizdiği bir diğer nokta da projede yenilenebilir enerjiye yaptıkları yatırım oluyor. Projenin bu alandaki iddiasının ekolojik dengeye katkı açısından da son derece önemli olduğunu söyleyen Kılınç'a gelecek planlarını sorduğumuzda ise cevabı, "Kayseri ile kalmayarak yatırım planımıza İstanbul'u da aldık' şeklinde oluyor.

Temel özelliklerden biri olarak oluşturdukları güvene dikkat çeken Kılınç, bu çizgiyi kendilerini bugüne taşıyan en önemli etken olarak göstererek şunları söylüyor: "Biz, konut imal ederken öncelikle bu konutlarda biz ikamet etsek nelere ihtiyaç duyacağımızı düşüyoruz. Öncelikle depreme dayanıklı, statik açıdan güçlü, mimari açıdan özenli sosyal yaşam alanları zengin konutlar imal ediyoruz. Teslimat tarihlerine gösterdiğimiz hassasiyet bize hep referans oluyor. Güven olgusu ise bu hassasiyetlere bağlı olarak gelişiyor. Verdiğimiz iki yıllık garanti süreci de kendimize güvenimizin sonucu."

Milliyet