piyalepasa-istanbul
Haberler / Konut Projeleri / Şehrin örnek dönüşüm projesi; Piyalepaşa İstanbul!

Şehrin örnek dönüşüm projesi; Piyalepaşa İstanbul!

Konut Projeleri 28.10.2016 14:08

Beyoğlu'na bağlı Piyalepaşa, Polat markasının 60 yıllık tecrübesiyle hayata geçirilen kentsel dönüşümle parlayan yıldız haline gelecek.

İstanbul'un en merkezi noktalarından birisi olan Piyalepaşa, bugünlerde kentsel dönüşümle birlikte küllerinden yeniden doğuyor. Polat markası 60 yıllık tecrübesiyle, bölgedeki hak sahipleriyle uzun süreli görüşmelerden sonra kentsel dönüşüm için ilk adımı atmıştı.

Mimari tasarımı ve özellikleriyle bir projeden daha çok bir yaşam merkezi olan Piyalepaşa İstanbul'la birlikte hem bölgenin, hem de şehrin değeri artacak. Depreme dayanıksız yapı stoğu nedeniyle kentsel dönüşüme gidilen Piyalepaşa'daki dev proje aslında yüzlerce insanı deprem riskinden uzaklaştırıp, sağlıklı bir yaşam fırsatı sunuyor. 

Geçmiş dönemde bölgede dönüşüme karşı olan bir grup insan ortaya çıkmış ve  protestolar düzenlemişti. Kentsel dönüşüm gibi hayati bir konuyu protesto etmek, kendi hayatından ziyade başkalarının yaşamını da tehlikeye atmak demektir. Belki de kentsel dönüşüme karşı çıkmak, dolaylı yoldan bir cinayet anlamına da gelmektedir.
Piyalepaşa İstanbul Beyoğlu'nun marka değerini yükselten en önemli yatırımların başında geliyor. Yüksek malzeme kalitesi ve her ihtiyaca cevap verecek yapısıyla öne çıkan Piyalepaşa İstanbul, özel sektör tarafından hayata geçirilen İstanbul'un en önemli ve örnek kentsel dönüşüm projelerinin başında geliyor.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Adnan Polat, anlaşma sürecinde şu açıklamaları yapmıştı;
“Bölgede arsa yatırımına 20-25 yıl önce başladık. Proje alanında 219 binada 615 birim var. Bunların 400 tanesi tapusuz evler. Biz bu evlerdeki vatandaş mağdur olmasın diye ödeme yapacağız. Bakanlığın 20-30 bin lira ödediği ev için biz 100 bin TL'den başlayan ödemeler yapacağız. Böylece tapusuz evde kalan hak sahibi de ev sahibi olabilecek. Özel sektörün yaptığı en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atacağız”

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com