Avrupa Konutları TEM 2 / Artaş İnşaat

Artaş İnşaat firmasının Avrupa Konutları TEM 2 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
avrupa konutları tem 2

Otel projesi iptal edildi!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 07.07.2015
Emlak Konut GYO'nun Küçükköy 2. Etap arsasındaki turizm+kültür alanı imarlı arsa TOKİ'ye devredildi.
Küçükköy 2. Etap'ta turizm+kültür alanı imarına sahip parseli iptal edildi. Üzerinde otel yapılması planlanan arsa, Emlak Konut GYO tarafından TOKİ'ye iade edildi. 7 bin 554 metrekarelik arsanın mevcut metro çalışmasında kullanılacağı ifade ediliyor.

Küçükköy 2. Etap arsa ihalesi kapsamında 17 bin 162 metrekarelik konut alanıyla birlikte satışa çıkan turizm+kültür alanı imarlı parselin akıbetiyle ilgili olarak çeşitli iddialar dönüyor.

Konuyla ilgili olarak Emlak Konut'un açıklaması şöyle;

Artaş İnşaat San. ve Tic. A.Ş." taahhüdü altında olan "İstanbul Gaziosmanpaşa Küçükköy 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" sözleşmesinin, 6784 ada 1 parsel ile ilgili kısmı tasfiye edilmiş olup, bu durum ile ilgili Yüklenici "Artaş İnşaat San. ve Tic. A.Ş." ile Şirketimiz arasında 03.07.2015 tarihinde ek protokol imzalanmıştır. Proje kapsamı dışında bırakıldığı belirtilen parsel, daha sonraki arsa alımlarından mahsup edilmek üzere TOKİ'ye iade edilecektir.

Bu değişikliğin ardından satış toplam geliri ve Emlak Konut'un alacağı parada büyük bir değişiklik meydana geldi. Sözleşmeye göre 352 milyon liralık satış taahhüdünde bulunan Artaş İnşaat'ın ödeyeceği rakam 244 milyon 428 bin 800 liraya geriledi. Yüzde 30'luk şirket payında bir değişiklik olmazken Emlak Konut'un alacağı para 105 milyon 600 bin liradan 73 milyon 328 bin 640 lira oldu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

küçükköy 2. etap