Bizim Evler 7 / İhlas Yapı

İhlas Yapı firmasının Bizim Evler 7 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt

Mahmutbey-Ispartakule-Esenyurt metrosunda çalışmalar başladı

Konut Projeleri Emine Pile 13.09.2017
Mahmutbey-Esenyurt arasındaki yolculuk süresini 25 dakikaya indirecek olan Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metrosu ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak.
Her Yerde Metro, Her Yere Metro hedefiyle metro yatırımlarına aralıksız devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna mesafeleri en aza indiren metro yatırımları ile tüm ilçeler birbirine bağlanıyor. 

18,5 kilometre uzunluğa sahip olacak Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metrosu, Ispartakule bölgesinden geçecek. İnşaat çalışmaları başlayan Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metrosu olarak bilinen metro hattı 11 istasyondan oluşacak. 

Mahmutbey Esenyurt metro güzergahı ise şöyle;

 • Mahmutbey
 • Bölge Park
 • Mehmet Akif
 • Toplu Konut
 • Tema
 • Hastane
 • Tahtakale
 • Ispartakule
 • Bahçeşehir
 • Esenkent
 • Ardıçlı
 • Esenyurt Meydan

Makyol - Astur - Ic İçtaş ihaleyi kazandı 

31 Mart 2017 günü gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Raylıl Sistem Müdürlüğü Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı ihalesine 12 şirket / ortak girişim ön yeterlilik için başvuruda bulunmuştu. 11 Temmuz 2017 günü açıklanan Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattının elektro mekanik yapım işi ihalesinde kazanan Makyol - Astur - Ic İçtaş olmuştu.

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattının sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak inşaatına başlanması ve yer tesliminden itibaren 1080 günde tamamlanması planlanıyor.

Bizim Evler projeleri değerine değer katacak

Uzun süredir toplu taşıma araçlarının fazlalaşmasını bekleyen Ispartakuleliler de metro müjdesini heyecanla karşıladı. İnşaat çalışmaları hızla devam eden Mahmutbey - Ispartakule - Bahçeşehir metro hattı ile Bizim Evler projeleri değerine değer katacak. 7 adet Bizim Evler projesinin bulunduğu Ispartakule ile Mahmutbey arası 25 dakika olacak. Metro hattının Ispartakule istasyonu Bizim Evler Metro etabının hemen girişinde yer alacak.

Esenkent-Mahmutbey metrosunun Ispartakule durağı Bizim Evler olacak. Bizim Evler Sakinleri Metro ile 3. Havalimanı ve Beşiktaş'a ulaşabilecek. Mahmutbey-Kabataş metro hattıyla Bizim Evler projesi Beşiktaş'a da bağlanmış olacak. Öte yandan yine Mahmutbey durağındaki bağlantı sayesinde BizimEvler, Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy metrosuyla da entegre olacak. 

Bizim Evler sakinleri, Tema Park ve Bölge Parkı istasyonuyla İstanbul'un iki önemli projesine birkaç dakika içerisinde ulaşabilecek. Öte yandan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nin de bahçesinde bir metro giriş çıkışı olacak. Günde 1 milyon 400 bin kişiyi taşıyacak olan metro bir saatte tek yön için 70 bin kişiyi taşıyacak.

Emlaktasondakika.com 

Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metrosu Bizim Evler metrosu