maçka residences
Haberler / Konut Projeleri / İşte megakent İstanbul’un en pahalı daireleri!

İşte megakent İstanbul’un en pahalı daireleri!

Konut Projeleri 26.11.2020 14:11

İstanbul'da hayata geçirilen lüks konut projelerinde dairelerin fiyatı 220 milyon TL'ye kadar yükseliyor. Bu evleri kimin alacağı ise merak konusu..

Megakent İstanbul, son dönemde hayata geçirilen markalı konut projeleriyle lüks segmentini yukarıya taşıdı. Özellikle İstanbul'un Avrupa Yakası'nda, Boğaz'a yakın bölgelerde hayata geçirilen ultra lüks konsepte sahip konutların fiyatları dudak uçuklatıyor.

Metrekare rakamları dudak uçuklatıyor

Metrekare rakamları 30 bin TL seviyelerinden başlayıp 120 bin TL bandında kadar ulaşırken, böyle bir dönemde rakamların bu kadar yüksek olması da şaşırtıyor. Piyasa genelinde ulaşılan rakamlar ise bir hayli yüksek.

Levent Sapphire'de 220 milyon TL, Maçka Residence'ta 120 milyon TL'ye ulaşan rakamlar bulunuyor. Bu rakamlara İstanbul'un farklı lokasyonlarında bir konut projesi hayata geçirilebilir.

Peki hangi projede, hangi daire ne kadara satılıyor?

Levent Sapphire Residence – 220 milyon TL

Ultra lüks tasarıma sahip penthouse daire 2 bin metrekare brüt, bin 500 metrekare net büyüklüğe sahip. 261 metre yüksekliğindeki Sapphire'in penthouse daire için istenen rakam ise tam 220 milyon TL. Eşsiz İstanbul manzarasına sahip olan penthouse konutu ise kimin satın alacağı merak konusu oldu.

Maçka Residence – 120 milyon TL

360 derece Boğaz manzarasına sahip olan penthouse dairenin fiyatı 120 milyon TL olarak belirlendi. 1000 metrekare brüt büyüklüğe sahip olan projede birçok ünlü isim oturuyor. Bir dönem Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Wesley Sneijder de Maçka Residence projesinde oturmuştu. Net büyüklüğü 700 metrekare olan dairenin metrekare birim fiyatı, net metrekare hesabı üzerinden 171 bin TL olarak göze çarpıyor. Aynı projede bin 138 metrekare büyüklüğe sahip farklı bir daire de yine aynı rakamdan alıcısını bekliyor.

Zorlu Center - 87 milyon 500 bin TL

AVM bölümü binlerce ziyaretçi alan, her gün yüzlerce ünlü ismin ziyaret ettiği Zorlu Center'ın rezidans bölümünde dairelerin fiyatları el yakıyor. Projede 750 metrekare brüt, 685 metrekare net büyüklüğe sahip 7+1 daire 87 milyon 500 TL'den alıcısını bekliyor. Penthouse konut özelliğine sahip daire, eşsiz Boğaz ve İstanbul manzarasına sahip.

Sultan Makamı - 70 milyon TL

Onlarca ünlüyle bir arada oturmak isteyenler için ideal bir site olan Sultan Makamı'nda bin 200 metrekare brüt, bin 100 metrekare net büyüklüğe sahip Boğaz manzaralı 9+2 villa 70 milyon TL'den satılıyor. Ultra lüks tasarım ve hizmetlerin yer aldığı projedeki tüm konutlar, yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Ulus Kültür Villaları - 57 milyon TL

650 metrekare brüt, 500 metrekare net büyüklüğe sahip 6+1 villa için istenen rakam 57 milyon TL. İstanbul'un en pahalı konutlarının bulunduğu sitede tüm daireler çok yüksek rakamlardan alıcılarını bekliyor. Projedeki konutlar eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor.

Quasar İstanbul - 55 milyon TL

Ultra lüks konsepte sahip Quasar İstanbul projesinde 600 metrekare büyüklükteki 5+2 penthouse dairenin fiyatı 55 milyon TL olarak belirlendi. Mecidiyeköy'de hayata geçirilen ve eşsiz manzarasıyla dikkat çeken projede A+ hizmetler de sunulmakta.

Şehrizar Konakları - 32 milyon 700 bin TL

Üsküdar'da inşa edilen Şehrizar Konakları'nda 611 metrekare brüt, 510 metrekare net büyüklüğe sahip 8+1 daire 32 milyon 700 bin TL'den satılıyor. Eşsiz İstanbul manzarasına sahip olan projedeki çatı dubleksi daireler, konut alıcıları tarafından yoğun ilgi görüyor. Ancak projede genel itibariyle rakamlar cep yakıyor.

Sea Pearl İstanbul - 25 milyon TL

Ataköy'de denize sıfır konumda inşa edilen projedeki yüksek fiyatlar dikkat çekiyor. 400 metrekare brüt, 310 metrekare net büyüklüğe sahip 5+1 daire için 25 milyon TL fiyat biçildi. Ultra lüks konsepte sahip olan Sea Pearl'de yerli ve yabancı onlarca konut sahibi bulunuyor.

Pruva 34 - 27 milyon 500 bin TL

Bakırköy sahilde hayata geçirilen Pruva 34 projesi, İstanbul'un en pahalı konutlarının yer aldığı yapılar arasında bulunuyor. Projede 718 metrekare brüt, 505 metrekare net büyüklüğe sahip 6+2 penthouse dairenin fiyatı 27 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. Panaromik deniz manzaralı daire, Ataköy Marina'ya 1 kilometre mesafede inşa edildi.

Piyalepaşa İstanbul - 4.4 milyon TL

Adnan Polat'ın sahibi olduğu Polat Holding tarafından inşa edilen Piyalepaşa İstanbul, megakentin en pahalı konut projeleri arasında yer alıyor. Piyalepaşa Bulvarı üzerinde konumlandırılan projenin rezidans bölümünde 4 milyon 425 bin TL'ye 2+1 daire satılıyor. Bu daire için metrekare rakamı ise yaklaşık olarak 30 bin TL civarında. Bu satış rakamlarıyla birlikte Piyalepaşa projesi, İstanbul'un en pahalı konutları arasındaki yerini aldı.

emlaktasondakika.com