vadi koru

İnvest İnşaat, yeni yatırımlarını basına tanıttı!

Konut Projeleri 06.04.2017 12:07

İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, gerçekleşen basın toplantısında Ayazağa, Başakşehir ve Veliefendi projelerini anlattı.

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul projelerinden Vadistanbul, Express 24 ve Göl Plus projelerinin yatırımcısı İnvest İnşaat, 1 milyar liralık yatırımla inşaat sektöründeki faaliyetlerini artırıyor.

25 yılı aşan süredir inşaat ve tekstil sektörlerinde aktif şekilde faaliyet gösteren İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, 3 yıl içinde Ayazağa, Başakşehir ve Veliefendi'de toplam 5 projeye imza atacaklarını belirtti.

1 milyar lira yatırımla 4 bin kişiye istihdam sağlayacak

İnşaat sektöründeki çalışmalarıyla onlarca projeye imzasını atan ve tekstil alanında Türkiye'nin önemli ihracatları arasında yer alan Bahattin Uçar, “Ayazağa, Güneşli ve Küçükçekmece'de devam eden projelerimize 5 proje daha ekliyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde üçü Ayazağa'da, diğerleri de Başakşehir ve Veliefendi'de yer alan projelerimizde 3 bin 150 konut, 260 bin metrekare ofis ve 410 ticari üniteyi hayata geçireceğiz. Bu projelerimiz kapsamında toplam 1 milyar liralık yatırıma imza atacağız. Her bir projemiz ‘İnvest İnşaat' markasının temsili niteliğinde ve sektöre yenilik kazandıracak konseptte geliştirildi. Önümüzdeki dönemde inşaat sektöründeki yatırımlarımıza daha da ağırlık vereceğiz. Bu sektördeki faaliyetlerimizi sürdürürken öncelikli amacımız sektöre yenilik getirmek ve katkı sağlamaktır. Bu bağlamda geliştirdiğimiz her projemizde estetik ve sürdürebilir kalite konseptine sahip olmasına özen gösterdik. ‘İnvest İnşaat' olarak amacımız daima ülkemize ve yatırımcıya maksimum faydayı sağlamaktır. Bugün, firmamızın yer aldığı projelerin toplamında 3 bin 500'e yakın istihdam sağlıyoruz. Devam eden projelerimize ilave olarak yeni projelerimizle birlikte bu sayıyı 4 bine çıkarmayı planlıyoruz. Ülkemizin dinamiklerine ve inşaat sektörünün geleceğine güvenimiz tam. Bu güvenin en büyük göstergesi de yatırımlarımızdır.” Dedi.

Ayazağa'nın dönüşümünde öncü oluyor

İstanbul'un yeni iş ve yaşam merkezi niteliğinde planlanan Ayazağa'nın dönüşümünde büyük bir görev üstlenen İnvest İnşaat, bölgedeki dönüşümün devamında rolünü sürdürüyor.

Artaş İnşaat ortaklığıyla Vadistanbul projesinde 424 bin metrekarelik arsa alnının dönüşümünü devam ettiren İnvest İnşaat, Ayazağa bölgesinde toplam 59 bin metrekarelik 3 arsayı portföyüne aldı.

Ayazağa'daki sanayi alanlarının dönüşümünü bu alanlarda da devam ettirecek firma, bölgenin yenilenen siluetinde önemli bir aktör olarak konumlanıyor.

Maslak ve Levent hattının alternatifi olarak planlanan Ayazağa'da 3 projenin toplamında yaklaşık 900 konut, 110 bin metrekare ofis ile 180 ticari ünite yer alacak.

Firmanın, şimdiden konut alıcıları tarafından talep gören Ayazağa'daki projelerinin ilkini bir ay içinde satışa sunması bekleniyor.

Başakşehir'de 1.600 konutluk yeni bir kent yükselecek

İnvest İnşaat, çalışmalarında sona yaklaştığı Başakşehir projesiyle bölgede 1.600 konut, 300 ofis ve 140 ticari ünite geliştirecek.

500 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek projeyle 5 bin kişinin yaşayacağı ve ticari üniteleriyle bölgenin ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni bir kent oluşturuluyor.

Veliefendi'ye modern çizgiler taşıyor

İnvest İnşaat, İstanbul'un en köklü ve merkezi yerleşim alanlarından Zeytinburnu Veliefendi'de modern ve lüks çizgilere sahip estetik bir proje geliştirdi. Firma, 53 bin metrekare alan üzerinde konumlandırdığı projesinde 650 konut ve 90 cadde mağazasından oluşan lüks bir projeye imza atacak.
270 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen proje, sahil ile E-5 Otoyolu'nun arasında bölgenin en değerli noktasında yer alıyor.