we haliç eyüp projesinin gece görünümü

Ilgın İnşaat, We Haliç Eyüp'ü görücüye çıkardı!

Konut Projeleri 10.10.2017 17:21

1 milyar 200 milyon liralık yatırım büyüklüğüne sahip olan We Haliç Eyüp projesinde daire fiyatları 362 bin liradan başlıyor.

Ilgın İnşaat'ın Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirdiği We Haliç projesi basına tanıtıldı. Fiyatların 362 bin liradan başladığı projede teslimler 2020 yılında gerçekleştirilecek.

Metrekaresi ortalama 6 bin lira

1057 daireyle birlikte ticari birimlerin yer alacağı We Haliç Eyüp projesinde ortalama metrekare birim fiyatı ise 6 bin lira olarak belirlendi. 450 milyon liralık yatırım bedeliyle inşa edilen ve toplam ciro hedefi 1 milyar 200 milyon lira olan We Haliç projesinde ev almak isteyenlere 7 farklı ödeme seçeneği sunuluyor.

Lansman öncesi yüzde 25 satış

Toplamda 400 hak sahibinin yer aldığı We Haliç projesinde Gaziosmanpaşa Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ortaklığı bulunuyor. TOKİ ve Emlak Konut GYO'ya birçok kez iş yapan Ilgın İnşaat'ın yeni projesinde lansman öncesi yüzde 25 satış rezervasyonu yapıldı.

4 yıldır devam ediyor

Toplantıda Gaziosmanpaşa'da devam eden ve kentsel dönüşüm projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Burada 4 yıldır çalışmalar devam ediyordu. We Haliç projesi de inşaatı başlayan bir yatırım” diye konuştu.

GOP'ta 100 bin araçlık otopark yapılacak

Kentsel dönüşümün son yıllarda fazlasıyla gündemde olduğunu ifade eden Usta “İstanbul'un yaşlanan yapılarını temizlememiz gerekiyor. Bu durum elbette kendiliğinden çözülmez. Bu şehirde trafik problemini çözmek için otopark sorununu ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunun tek bir formülü var, o da kentsel dönüşüm. Belediye olarak kentsel dönüşümle hayata geçirdiğimiz projelerde her ev için en az 1 araçlık otopark alanı yapıyoruz. Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşümle birlikte 100 bin araçlık otopark yapılacak” diye konuştu.

Dönüşüm algısının değişmesi gerekiyor

Kentsel dönüşüm yapmadan önce zihnin buna hazırlanması gerektiğinin altını çizen Usta “Kentsel dönüşüm yerine “Şehirlerde değişim” algısını oluşturmamız gerekiyor. Kentsel dönüşüm farklı bir sorumluluk, birlikte hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Ilgın İnşaat'tan 10 bin konut

We Haliç'le ilgili önemli detaylar aktaran Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yanmaz ise “30 yıldır inşaat sektöründe önemli işlere imza attık. Birçok alanda faaliyetlerimize devam ediyoruz. 10 bine yakın konut ürettik, 2 milyon metrekareden fazla alanın altına imzamızı attık. Burada Türkiye'nin ilk master planlı projesini üretiyoruz” şeklinde konuştu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com