yenitepe-kadikoy-fikirtepe-nuhoglu-yenisahra

Fikirtepeli Nuhoğlu, Yenisahra’yı gözüne kestirdi!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 13.12.2014
Yenitepe Kadıköy ile Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde ön plana çıkan Nuhoğlu, Anadolu Yakası'nda Yenisahra'da yeni projeye hazırlanıyor.
İstanbul'da kentsel dönüşüm denince akla gelen ilk bölge olan Fikirtepe'de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bölgedeki en önemli firmalar arasında bulunan Nuhoğlu, Yenitepe Kadıköy projesinin ikinci adası için çalışmalara başladı.

Fikirtepe'de dışında Yenisahra bölgesindeki kentsel dönüşüm projeleriyle de ilgilenen Nuhoğlu İnşaat, Çırpıcı'daki Şehir Parkı'na da imza atmıştı.

Kira ödemelerini kesmedi

Fikirtepe bölgesinde 2 yılı aşkın süredir kira ödemesini sürdüren Nuhoğlu, bölgedeki hareketliliği hiç durdurmadı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın son dönemde kentsel dönüşüm kapsamında sergilediği performans, Fikirtepe'nin önünü açan en büyük etken oldu. Bakanlık, proje sahibi firmalardan talep görmediği takdirde, şirketlere bildiri göndererek son durumu öğreniyor.

Sıkıntı çıkabiliyor

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Yenitepe Kadıköy'ün ikinci ada tanıtım toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fikirtepe'nin bir bütün olarak dönüşmesi gerektiğinin altını çizen Nuhoğlu ‘Aynı ada içinde 2-3 firma olunca bazı sıkıntılar çıkabiliyor. Bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, devreye girip çözüm üretiyor. Hak sahipleriyle daha fazla anlaşan firmalar, ada üzerinde tek kalabiliyor' diye konuştu.

Büyük konutlara yoğun ilgi

Anadolu Yakası'nda toptan satışta en fazla talep gören bölge olma özelliğini elinde bulunduran Fikirtepe'de, konut alıcılarının talepleri dikkat çekiyor. Öyle ki Yenitepe Kadıköy'ün ilk etabındaki büyük konutlar tükenirken, taleplerin devam etmesi üzerine küçük konutları birleştirme yoluna gidiliyor.

Metrekaresi 7 bin lira

64 projenin bulunduğu Fikirtepe'de blokların Mart 2015 tarihinden itibaren gözle görülür bir biçimde yükselmesi bekleniyor. Mimari açıdan da öne çıkacak olan bölgede konutların metrekare satış birim fiyatı ortalama 7 bin lira seviyelerinde seyrediyor.

Her ay 600 bin lira kira

Aylık ortalama kira giderinin tek bir ada için 600 bin lira olduğu Fikirtepe'deki Yenitepe projesinde ilk adanın yüzde 40'lık bölümü satıldı. 600 hak sahibinin bulunduğu projede 600 civarında hak sahibi var. 

fikirtepe-son-durum yenitepe-kadikoy nuhoglu yenisahra-kentsel-donusum fikirtepe-konut-projeleri