ekolkent

Bursa'da su israfını önleyen Ekolkent projesi inşa ediliyor

Konut Projeleri 11.03.2019 15:37

Güler İnşaat tarafından Bursa'da kendi elektriğini üretmesi ve su israfını önlemesiyle dikkatleri çeken Ekolkent projesi hayata geçiriliyor.

Güler İnşaat, Türkiye'nin "yeşil inci"si olarak bilinen Bursa'da, yeşilliği ve ekolojik özellikleriyle büyük beğeni kazanması beklenen yeni bir proje için kolları sıvadı. Proje, yeşil alanlarıyla ve sosyal donatılarıyla huzurlu bir aile ortamı sunarken, elektriğini de kendisi üretip, su israfını engelleyerek bütçeler de katkı yapacak. 

Ekolkent projesi, Bursa Göçmen Konutları bölgesinde yükseliyor. Projenin satışı ise yeni hayata geçirilen Ngyo Konut Market tarafından yapılacak.

Proje 54 daire ve 9 ticari alandan oluşuyor

Toplam 2 bin metrekare inşaat alanında hayata geçirilecek proje, 2 blok ve 7 kattan oluşacak. Toplam 54 daire ve 9 ticari alandan oluşacak Ekolkent'te 3+1 normal kat, 3+1 bahçe katı, 3+1 dubleks ve 4+1 dubleks daireler yer alacak. 

Ekolkent'in sosyal donatıları

Ekolkent projesinde bol miktarda yeşil alan ve  havuz gibi sosyal donatı alanları yer alıyor. Ayrıca, projedeki her daireye otopark imkanı da sunuluyor. 

Söz konusu projenin en dikkat çekici özelliği ise ekolojik olarak inşa edilmesi. Ekolkent bir taraftan kendi elektriğini üretirken, bir taraftan da su israfına engel oluyor. Bu kapsamda projedeki konutlarda, banyo, gri su adı altında kullanılan atık su ile yağmur suyunu bir depoda toplayan bir sistem bulunuyor. Adı geçen atık su ve yağmur suyu, sistem sayesinde arıtılacak ve bahçe ile peyzaj sulamasında kullanılacak. 

Ayrıca, projede  atık ayrıştırma sistemi de bulunuyor. Sistemle, cam, kağıt, plastik gibi tüm çöp ve atıklar ayrı ayrı yerlerde toplanacak.