Bekir Cesur: Yeni proje Beylikdüzü’nde!
Haberler / Konut Projeleri / Bekir Cesur: Yeni proje Beylikdüzü’nde!

Bekir Cesur: Yeni proje Beylikdüzü’nde!

Konut Projeleri 27.05.2012 16:30

Acunkent ve Babil Kuleleri olmak üzere iki büyük yatırımla çalışmalarını sürdüren Uluhan Grup, yeni projelere de ağırlık veriyor. Bu kapsamda çalışmaları sürdüren firma, 245 milyon euro'luk projenin inşasına başladı bile

 

Acunkent ve Babil Kuleleri olmak üzere iki büyük yatırımla çalışmalarını sürdüren Uluhan Grup, yeni projelere de ağırlık veriyor. Bu kapsamda çalışmaları sürdüren firma, 245 milyon euro'luk projenin inşasına başladı bile

Uluhan Grup, Acunkent ve Babil Kuleleri olmak üzere halihazırda iki büyük yaşam ve iş merkezi projesini birden yürütüyor. Projelerle ilgili bilgi veren Uluhan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Cesur, "Yürüttüğümüz iki büyük kentsel dönüşüm projesiyle Esenyurt'ta standartları ve yaşam kalitesini zirveye taşıyoruz" dedi.

12 bin 700 metrekarelik bir alana kurulan Babil Kuleleri 1.050 konuttan oluşuyor. Bina yönetim sistemlerini Koza Yönetim'in üstlendiği Babil Kuleleri'nde full consierge hizmetleri sunuluyor.

2 kat üzerinde mağazaya ev sahipliği yapan bir alışveriş merkezine de sahip olan Babil Kuleleri'nin proje bedeli 132 milyon euro olarak belirtiliyor. Seyir terasları ve 360 derece panaromik deniz manzarası bulunan Babil Kuleleri'nin 2013 Nisan'da tamamlanması planlanıyor.

Uluhan Grup'un yine karma kullanım özelliği olan bir diğer projesi Acunkent ise 8 blokta toplam 670 konut ve 2 katlı çarşıdan oluşuyor.

Yüzde 80'lik bölümünün satışının Proje adı: Acunkent Yeri: Esenyurt Konut sayısı: 670 kısa bir zaman diliminde tamamlanmış olduğu proje, 10 bin 250 metrekarelik alana sahip. 100 hazır mikro ofisi ve alışveriş merkezinde 240 mağazayı içeren Acunkent'in proje bedeli 93 milyon euro olarak belirtiliyor.

Teslim tarihi Haziran 2012 olan projenin sosyal donatılan arasında havuz, fitness alanı, mini golf sahası, kafe ve restoran yer alıyor.

Yeni projeler hakkında da bilgi veren Bekir Cesur, firmanın Beylikdüzü'nde başladığı projeye değindi. Cesur, "95 bin metrekarelik alanda 2 bin konut olarak tasarlan projede, 15.bin metrekarelik yaşam alanı ve ticari alan bulunacak" dedi.

Projede bir amfi tiyatroya ve bir sanat okuluna ev sahipliği yapılacağını anlatan Cesur, "Projede yer alan tüm daireler Marmara Denizi'ni gören eşsiz bir manzaraya sahip olacak" diye konuştu. Cesur, projenin yatırım bedelini ise 245 milyon euro olarak ifade etti.

Firmanın bir diğer önemli projesinin de Antalya'da yürütüldüğünü söyleyen Bekir Cesur, "600 dönümlük arazi üzerinde hayata geçirilen projede otel, residence ve lüks villalar yer alıyor" açıklamasını yaptı.

Yavuz Karaman/Milliyet Konut Rehberi