konut kredisi faizleri düşecek mi
Haberler / Konut Kredileri / En Uygun ve En Ucuz Konut Kredisi Faiz Oranları

En Uygun ve En Ucuz Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredileri 08.07.2021 14:01

En Ucuz Konut Kredisi, 180 Ay Konut Kredisi Hesaplama, En Düşük Konut Kredisi ve Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları yazımızda.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları Halkbank, Ziraatbank ve Vakıfbank olmak üzere devlet bankalarında yer alıyor. Güncel konut kredisi faizleri, özel ve devlet bankası şeklinde farklılık gösterebiliyor. Katılım bankaları konut kredisi faiz oranları da alternatiflere göre değişiyor. Güncel konut kredisi hesaplama sistemine göre en düşük seviye yüzde 1,35 seviyelerinde gerçekleşiyor. Konut Kredisi Faizleri Düşecek mi sorusu ise son zamanlarda gündemde ancak yakın zamanda bunun gerçekleşme ihtimali gözükmüyor.

180 Ay Konut Kredisi Hesaplama

180 Ay Konut Kredisi Hesaplama kapsamında bazı bankalar hizmet veriyor. Kısmen de olsa 240 ay konut kredisi veren bankalar da yer almakta. 2020 yılında gerçekleştirilen konut kredisi kampanyası kapsamında 180 ay vadeli konut kredisi imkanı devlet bankaları tarafından sunulmuştu. Bu dönemde sıfır konutlar için faiz yüzde 0,64, ikinci el konutlar için ise yüzde 0,74 olarak belirlenmişti. 180 ay vadeli konut kredisi başvurusu o dönemde rekor seviyeye ulaşmıştı.

Konut Kredisi Ara Ödeme Hesaplama

Konut Kredisi Ara Ödeme Hesaplama sistemi, kullanılan kredinin vadesi ve ne kadar ödendiği ile ilgili bir durum olarak biliniyor. Genel süreçte konut kredisi ara ödeme hesaplaması bankaların sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Ödenen ana para ve faiz tutarı ile birlikte güncel taksit miktarı ortaya çıkıyor. Ara ödeme veya yapılandırma sistemiyle taksit sayıları kısalıyor. Bazı konut kredilerinde yapılandırma seçeneği bulunmuyor.

En Düşük Konut Kredisi

En Düşük Konut Kredisi, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'nda bulunuyor. Ziraat Bankası 120 ay vadeli konut kredisi faizi yüzde 1,37 oranında, Halkbank 120 ay vadeli konut kredisi faizi yüzde 1,38 oranında ve Vakıfbank 120 ay vadeli konut kredisi faizi yüzde 1,37 oranından işlem görüyor. En ucuz konut kredisi faizi devlet bankaları tarafından sağlanıyor. Kuveyt Türk konut kredisi kar oranı yüzde 1,49 oranından alıcı buluyor.