Kiptaş logo

Kiptaş seçim öncesi memurlara sosyal konut yapacak

KİPTAŞ 18.04.2015 15:44

İstanbul’da sosyal konutların en önemli adreslerinden olan KİPTAŞ, Haziran 2017 genel seçimleri öncesi yeni bir proje açıklıyor.

Torunlar GYO ile Alibeyköy'de gerçekleştirdiği 5. Levent'in tanıtımında konuşan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, seçim öncesinde memurlar için sosyal konut müjdesi vereceklerini açıkladı. Ayrıntılara girmeyen Yıldırım, projenin lokasyonu ve konut sayısını açıklamadı. Birkaç noktada çalışmaları devam eden Kiptaş'ın hagi projesine öncelik tanyacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.

Yeni proje açıklamanın ve satışa çıkarmanın seçim öncesinde bir risk olarak değerlendirilmesi gerektiğin kaydeden Yıldırım, “Ama içinde bulunduğumuz şu anda böyle bir risk görünmüyor. Devlet ve özel sektör konut yapıyor, tüketici de hiç çekinmeden alıyor. Hiç kimse ‘önümüzde seçim var' diye çekinmiyor. İşte bu durum Türkiye'in ekonomisinin ne kadar iyi olduğunu gösterir” dedi. 

İstanbul'un değeri daha da artacak

Orta ölçekteki 5. Levent'in gecekonduların dönüşümü ve eğitim alanı kazanılması açısından sosyal proje niteliği taşıdığına dikkat çeken Yıldırım, İstanbul'da gayrimenkul değerlerinin artacağına vurgu yaptı. 12 yıl öncesi ile bugünün kıyaslanmasını isteyen Yıldırım, “Tek parti yönetimi devam ettiği sürece İstanbul'un değeri hiç kimsenin aklına gelmeyecek şekilde artar. KİPTAŞ, Merkezefendi'nin metrekaresini 2 bin 400 lira civarından satmıştı. Şimdi değeri 11 bin lira. Burasının da değeri artacaktır. Ulaşımı kolay ve nitelikli bir proje. Yeni yapılacak üç katıl tünel buradan çıkacak. Ayrıca havası güzel. KİPTAŞ ve Torunlar GYO güvencesine sahip kaliteli bir imalat olacak. Alacaklara şimdiden hayırlı olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com