Kiptaş Hadımköy 3. etap projesinden
Haberler / KİPTAŞ / 1544 konutluk 'Hadımköy Konutları 3. Etap'ta kuralar çekiliyor

1544 konutluk 'Hadımköy Konutları 3. Etap'ta kuralar çekiliyor

KİPTAŞ 19.04.2014 10:58

hak sahiplerinin belirleneceği kura çekilişi, noter tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla gerçekleşiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen konut hamleleri tüm İstanbul'da devam ediyor. İstanbul'da hayata geçirilen konut projeleri gerek mimarisi gerek sosyal özellikleriyle birbirleriyle yarışıyor ve şehrimizdeki modern yaşam alanları gün geçtikçe artıyor. Kiptaş özellikle dar gelirli vatandaşların da modern yaşam alanlarına kavuşması için Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda “İstanbul'a 10.000 Sosyal Konut Daha!” hedefiyle, dar gelirli vatandaşlarımıza güvenli ve sağlıklı mekanlarda yaşama imkanı sunmayı amaçlıyor. 

İlk etapta satışa sunduğumuz 1.544 konutun yer aldığı  “Hadımköy Konutları 3. Etap” projesinde ön müracaat toplama süreci tamamlandı. 18 Mart – 04 Nisan tarihleri arasında başvuruların gerçekleştiği projede müracaatlar rekor denebilecek bir sayıya ulaştı. 1.000 TL ön müracaat bedeliyle  kura çekilişine dahil olan müracaat sahipleri, kurada isimleri çıkmaması halinde  paralarını iade alabilecekler.

18 günlük ön müracaat süresinde toplam 77.245 başvurunun gerçekleştiği projede hak sahiplerinin belirleneceği kura çekilişi, noter tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir TOPBAŞ ve müracaat sahiplerinin katılımıyla gerçekleşiyor. 

Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunan Projeye katılım şartı olarak İstanbul'da son 1 yıl içerisinde ikamet etme şartı aranmıştı.   

84 m² (2+1) tek daire tipinin yer aldığı projede daire  toplam fiyatı sadece 96.000 TL .   %10 peşinat,  120 aya kadar vade ve 655 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunan proje,  24 ay sonra sahiplerine teslim edilecek. Yapı teknolojisinin son yeniliklerine göre inşa edilecek Hadımköy Konutları 3. Etap Projesi içerisinde yapısal peyzaj unsurlarının yanısıra, çocuk oyun alanları, 24 derslikli 1 İlköğretim Okulu, 24 derslikli 1 Ortaöğretim okulu ve 1 de cami yer alıyor.