Evim Kadıköy / Anka Yapı

Anka Yapı firmasının Evim Kadıköy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
fikirtepe son durum

Fikirtepe'nin yeni inatçıları dönüşümü zora sokuyor!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 21.04.2015
Kentsel dönüşümün tıkandığı Fikirtepe'de yeni inatçıların türemesi, zor ilerleyen süreci daha da imkansız hale getiriyor.
İstanbul'da kentsel dönüşümün tıkandığı Fikirtepe'de sorunlar her geçen gün daha da büyüyor. Geçtiğimiz aylarda Fikirtepe inatçısı olarak tanınan ve evini yıktırmayan hak sahibine benzer yeni malikler türedi. Bölgedeki 57 yapı adasının birçoğunda aynı problemler baş gösteriyor.

Dumankaya'da problem sadece 23 metrekare

Bölgedeki herkesi umutla yatıp umutla kalktığını belirten Ercüment Oruç ‘Fikirtepe'nin yüzde 90'ını imzaladı. Biz burada evimiz yapılsın istiyoruz. Burada inatçılar çıkmaya devam edecek. Dumankaya adasında 550 metrekare bir alanda 23 metrekare bir yeri olan hak sahibiyle anlaşma sağlanamadığı için inşaat başlayamıyor. Fikirtepe'de kanunun gereği uygulansın, mahkemeye giden dosyalardan da hızlı sonuç çıkarsa burada hiçbir problem kalmaz' dedi.

Başaran'ın adası tıkandı

Başaran İnşaat'ın 24 bin metrekarelik yapı adasında ise benzer bir durum yaşanıyor. 340 metrekarede 48 metrekare,1180 metrekarede 180 metrekare alanın hak sahipleri imzalamadığı için bu alanda da inşaat başlamıyor. 

0.82 cm için 200 bin lira istediler

‘Vartaş'ın adasında 0.82 cm hakkı olan bir kişi 200 bin lira para istedi' diyen Ercüment Oruç ‘6306 Sayılı Kanun uygulanmayacaksa binalar neden yıkıldı. Bakanlık kanunu çıkardı ve kanunu uygulayın diye komutlar verdi. İstanbul'da bu kanunu uygulayacak kurum İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü' diye konuştu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

fikirtepe son durum fikirtepe kentsel dönüşüm fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri 2015