Esenler Emlak Konutları / Emlak Konut GYO - Esenler Belediyesi - ESKON A.Ş.

Emlak Konut GYO - Esenler Belediyesi - ESKON A.Ş. firmasının Esenler Emlak Konutları projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
esenler havaalanı konutları

Esenler Kentsel Dönüşüm Konutları teslim ediliyor!

Kentsel dönüşüm Uğurcan Tokay 28.05.2016
Esenler Belediyesi ile Emlak Konut GYO ortaklığında inşa edilen Esenler Emlak Konutları teslim ediliyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde Türkiye'deki kentsel dönüşüm seferberliğini törenle başlattığı Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü yine Erdoğan'ın katılacağı bir törenle hak sahiplerine teslim edilecek. 

Kamuoyunda Afet Yasası olarak bilinen 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Kapsamında Bakanlar Kurulu Kararı ile Türkiye'deki ilk kentsel dönüşüm alanı ilan edilen Esenler Havaalanı Mahallesi'nde mutlu sona gelindi. 5 Ekim 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde törenle yıkımlarına başlanılan mahallede tüm hukuki prosedürlerin yerine getirilmesinin ardından 24 Mayıs 2014 tarihinde temeli atılan konutların yapımı tamamlandı. Esenler Belediyesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ve inşaatını Emlak Konut GYO'nun üstlendiği Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 2 bin 428 konut ve işyeri inşa edildi. Konutları için, Esenler Belediyesi'nin mahalle sakinleri lehine feragat ettiği arsa paylarının maliyeti hariç yaklaşık 594 milyon TL. yatırım yapıldı.

ANAHTARLAR ve TAPULAR ERDOĞAN'DAN 

Hak sahiplerinin tapu ve anahtarları, 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 14.00'de düzenlenecek törenle kendilerine verilecek. Tapu ve anahtarlar, bu mahalleden Türkiye'deki kentsel dönüşüm seferberliğini başlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecek. 

HAYAL OLMADIĞINI İSPAT ETTİK 

Törenle ilgili her türlüğü hazırlığın tamamlandığını bildiren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Cumhurbaşkanımız bize güvenerek kentsel dönüşüm seferberliğini bu mahallemizden başlatmıştı. Elhamdülillah biz de Cumhurbaşkanımızı mahcup etmedik. Konutları tamamladık ve bugün teslim noktasına geldik. Bu proje ile kentsel dönüşümün bir hayal olmadığını ispat ettik. Bu proje, Türkiye'de kentsel dönüşümle ilgili bugüne kadar söylenen bir çok spekülasyon ve manipülasyona da en doğru cevabı veren bir projedir" dedi. 

TAM DA DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Havaalanı Mahallesi projesinin, kentsel dönüşümle ilgili en çok konuşulan "insanları yerinden etmek" ya da "kentsel dönüşüm mü, rantsal dönüşüm mü?" gibi meselelerde kentsel dönüşümün ne olduğunu, gerek sosyolojik olarak, gerekse fiziksel -mekansal olarak tam da tanımlayan bir proje olduğunun altını çizen Başkan Göksu, "İnsanları yerinden etmeden, bir soylulaştırma projesi içermeden, vatandaşın hiç bir hak kaybı olmaksızın, hatta büyük ekonomik kazanç elde ettikleri çok güzel ve örnek bir proje oldu. 'Kentsel dönüşüm ne?' dendiğinde 'Havaalanı Mahallemizdeki proje tam kendisidir' diyeceğimiz bir proje" şeklinde konuştu. 

TÖRENE DAVET 

Söz konusu alanda daha önce yollar dışında bir metrekare donatı bulunmadığını ifade eden Göksu, "Dönüşümle birlikte alanın yüzde 70'i donatıya terk edildi. Proje alanındaki ilköğretim tesis alanı 2 kat, dini tesis alanı 2 kat arttırıldı. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 30 Mayıs Pazartesi günü hak sahiplerine anahtar ve tapularını teslim edeceğiz. Ramazan boyunca yerleşecekler, Ramazan Bayramı'nı da konutlarında geçirecekler. 30 Mayıs 2016 tarihinde saat 14.00'da tüm vatandaşlarımızı, kentsel dönüşüm konutlarının teslim törenine Esenler'e davet ediyorum " dedi. 

Başkan Göksu, ilçe genelinde "Çocuklarınıza tabut değil konut bırakın" sloganıyla yürüttükleri kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında son 6 yılda ilçedeki 25 binden fazla konutun yenilenmesi veya yenilenme sürecine girmesini sağladıklarını da belirtti. 

esenler kentsel dönüşüm konutları esenler havaalanı kentsel dönüşüm