Yaşar Güvenç

Başaran Holding ile ada malikleri yüzleşti!

Kentsel dönüşüm Zeynep Karabağ 22.07.2016
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Başaran Holding ile Fikirtepe'de hayata geçirmek istediği kentsel dönüşüm projesinin ada maliklerini biraraya getird
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Başaran Holding ile Fikirtepe'de hayata geçirmek istediği kentsel dönüşüm projesinin ada maliklerini biraraya getirdi. 

Başaran Holding'in bazı ada malikleriyle anlaşma yapmak istemedikleri ve pay satışına gidilmesi konusunda zorlandıkları iddia edildi. Bunun üzerine Fikirtepe'de Başaran Holding tarafından hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin ada malikleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce düzenlenecek bir toplantı istedi. 

Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü'nün organize etmesiyle, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yaşar Güvenç başkanlığında taraflar bir araya getirilerek sorunlar çözümlenmeye çalışıldı.

Ancak beklentiler farklı, mevcut uygulama farklı olunca anlaşmalarda problemler yaşandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yaşar Güvenç son olarak ilgili firmaya yazı yazılacağını , akabinde gelişen duruma göre değerlendirme yapılacağını ifade etti.

Yaşar Güvenç başaran holding fikirtepe kentsel dönüşüm