Emlak Konut'un İstinye arsası

Emlak Konut'un İstinye arsası Tahincioğlu'nun oldu!

İhale Zeynep Karabağ 13.03.2015
Emlak Konut GYO'nun Sarıyer İstinye'deki arsa ihalesinin 2. oturumu gerçekleştirildi. İhalenin kazananı Tahincioğlu oldu!
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Sarıyer İstinye'de Emirgan Korusu'na komşu konumdaki arsayı satışa çıkarması oldukça ses getirmişti. 

158 bin 497 metrekarelik arsanın ihalesinde ilk oturum 3 Mart'ta yapılmıştı. İkinci oturumda da nefesler tutuldu ve ihalenin kazananı belli oldu.

Dev ihalenin kazananı Tahincioğlu Gayrimenkul olarak açıklandı. İlk oturumda 8 firmanın teklif vermesine rağmen, 2. oturumunda 4 firma çekildi.

Tahincioğlu'ndan İstinye arsası için ilk açıklama geldi!

emlak konut istinye sarıyer arsası

İlk oturumda neler olmuştu?

İşte Emlak Konut GYO İstinye arsası için teklifler;

1- Urbacan Trading And Contracting (UCC) - Akasteks Tekstil İş Ortaklığı: arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 2 milyar 716 milyon 875 lira önerdi. Firma bu rakamın yüzde 51'ini yani 1 milyar 385 milyon 606 bin lirasını Emlak Konut GYO'ya teklif etti. 

2- Tahincioğlu Gayrimenkul - Tahincioğlu Yapı - Nida İnşaat İş Ortaklığı: arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 3 milyar 672 milyon verdi. İş ortaklığı bu fiyatın yüzde 51.1'ini Emlak Konut'a teklif etti. 1 milyar 876 milyon 392 bin lira olan bu rakam Tahincioğlu'na arsayı kazandırdı. 

3- Dap Yapı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 3 milyar 260 milyon teklif etti. Şirket bu rakamın yüzde 51'ini yani 1 milyar 662 milyon 600 bin lirasını Emlak Konut GYO'a önerdi. 

4- Teknik Yapı - Emay İnşaat İş Ortaklığı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 3 milyar 260 milyon lira teklif etti. İş ortaklığı bu rakamın yüzde 52.1'ini yani 1 milyar 667 milyon 200 bin lirasını Emlak Konut'a önerdi. 

İhaleden çekilen firmalar; Durmaz İnşaat - Egemen İnşaat İş Ortaklığı, İzka Gayrimenkul, Bema İnşaat - Osmanbey Emlak İş Ortaklığı, Maksem Yapı.

İhaleyi kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul, 108 bin 700 metrekare inşaat hakkını da elde etti. Arsanın üzerinde turizm tesis alanı yapılacak.

Emlak Konut istinye emlak konut gyo sarıyer arsası