suleyman soylu
Haberler / Güncel / Süleyman Soylu, şehit ailelerini ziyaret etti!

Süleyman Soylu, şehit ailelerini ziyaret etti!

Güncel 17.07.2016 11:05

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan kişilerin ailelerini ziyaret etti.

FETÖ'nün darbe girişimi engellemeye çalışırken vurularak şehit olan Ahi Mahallesi Muhtarı Ali Anar (34) ve Ömer Takdemir'in (20) cenazeleri, Ankara'nın Kazan ilçesinde toprağa verildi.

 Akıncı Hava Üssü'ndeki uçakların kalkışını engellemeye çalışırken vurularak ağır yaralanan ve kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybeden 20 yaşındaki Takdemir ve 34 yaşındaki Anar'ın naaşları, hastane morgundan yakınları tarafından alınarak Yakuphasan ve Ahi Camisi'ne getirildi.

İlçe Müftüsü Halil Karagöz, helallik alınmasının ardından yaptığı konuşmada, "Kendi öz kardeşine kurşun sıkacak kadar, tankın altına alıp ezecek kadar kin ve nefret duyguları besleyen bütün vatan hainlerini, şerefsizleri, Fetocuları, paralelcileri Allah'a havale ediyoruz. Bu şehitlerimiz sayesinde milletimiz, vatanımız dün ve bugün uçurumun kenarından dönmüştür. Allah böyle acılarla bizleri imtihan eylemesin." diye konuştu. Kılınan namazın ardından Anar ve Takdemir'in cenazeleri, tekbir ve dualarla defnedildi.