Denizli şehirlerarası otobüs terminali
Haberler / Güncel / Denizli’nin modern şehirlerarası otobüs terminali hizmete girdi

Denizli’nin modern şehirlerarası otobüs terminali hizmete girdi

Güncel 10.03.2014 16:11

Denizli'de 103 milyon lira maliyetle yapılan şehirlerarası otobüs terminali hizmete girdi

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, terminalden ilk otobüsün çıkışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yıllardır hayalini kurdukları bir komplekse kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türkiye'nin en modern otobüs terminalinin artık Denizli'de olduğunu dile getiren Zolan, şöyle konuştu:

"2 yılda tamamlanarak hizme giren bu yapı, Denizli'nin tek kalemdeki en büyük yapısı olmasının yanında, Türkiye'nin de tek kalemdeki en büyük ulaşım komplekslerinden biri. Bu dev eserin hayata geçirilmesi konusunda arkadaşlarımızla birlikte çok çaba sarf ettik. Şükürler olsun ki sonuçta Denizli'mizi devler liginde bir basamak daha yukarı taşıyacak mükemmel bir yatırımı tamamladık. Bu yapıya bakınca 10 yıl önceki Denizli ile bugünün Denizli'si arasındaki fark, akla kara arasındaki fark kadar açık ve nettir. Bu başarıların gerçek mimarı olan çalışma arkadaşlarımıza ve hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum."

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, 2011 yılında 103 milyon lira bedelle ihale edilmişti. İnşaatı 2012 yılı başında başlayan terminal 32 bin metrekarelik bir arazi üzerinde, 100 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. Terminalin üst kısmında 16 bin metrekarelik yeşil alan alt katlarında ise 700 araçlık otopark bulunuyor.
AA