bursa
Haberler / Güncel / Bursa'da Ramazan Bayramı'nda ulaşım yüzde 50 indirimli olacak

Bursa'da Ramazan Bayramı'nda ulaşım yüzde 50 indirimli olacak

Güncel 14.06.2018 09:15

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, metro, tramvay ve otobüslerin Ramazan Bayramı süresince yüzde 50 indirimle hizmet vereceğini açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Haziran ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Ankara Yolu'ndaki meclis binasında yapılan toplantıda, ulaşımda ‘geçici olarak' yüzde 50 indirim kararı alındı. Konuya ilişkin önerge, AK Parti meclis üyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Yıldız tarafından verildi. Yapılan değerlendirmede, Bursa'da bayram müddetince yüzde 50 indirimle seyahat etmeyi kapsayan önerge, oybirliğiyle kabul edildi.

Öğrencilere ekstra ikinci yüzde 50 indirim

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, kararın hayırlı olmasını diledi. Ramazan ayı müddetince Bursa'da 9 arı noktada her gün iftar sofraları kurduklarını, aynı uygulamayı 17 ilçe ile 7 ayrı ülkede de gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Aktaş, mecliste onaylanan yüzde 50'lik indirimle birlikte vatandaşa ikinci bir bayram yaşatacak olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Alınan kararın yaş ve cinsiyet sınırlaması olmaksızın tüm vatandaşları kapsadığını, engelli ile öğrenciler için ‘mevcut indirim üzerinden' ekstra bir yüzde 50 daha fiyat düşüreceklerini söyleyen Başkan Aktaş, “Üniversite sınavına girecek kardeşlerime de buradan bir müjde vermek istiyorum. Elinde sınav giriş kağıdı olan tüm öğrencilerimiz de metro, tramvay ve otobüslerden yüzde 50 indirimle yararlanabilecek. Rahat şekilde ulaşımlarını sağlayacaklar. Aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiden herkesin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum” dedi.