Zehnder Group fabrika

Zehnder, Almanya'da radyant iklimlendirme sistemlerini tanıttı

Genel 02.04.2014 16:18

İsviçreli iklimlendirme uzmanı Zehnder Group, Almanya’nın Lahr kentinde bulunan fabrikasını ziyaret etti

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan temsilcilerin de katıldığı gezide Zehnder Group'un yüksek tavanlı ve kapalı mekânlar için geliştirdiği radyant iklimlendirme ürünleri tanıtıldı. İklimlendirme sektörünün dünyadaki en büyük şirketleri arasında yar alan Zehnder Group, Türkiye'nin önde gelen mimarlık ofisleri ve proje firmalarının katılımıyla Almanya'nın Lahr kentinde bulunan Zehnder Group fabrikasına gezi düzenledi. Zehnder Group Türkiye MBU Başkanı Oral Erol'un liderliğinde düzenlenen geziye T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan da çok değerli temsilciler katıldı. Zehnder Group ürünlerinin kullanıldığı çeşitli, üretim tesisleri, lojistik merkezleri, spor salonları, otomobil showroomları ve DIY mağazalarının incelendiği ziyarette, radyant iklimlendirme çözümleri tanıtıldı. Özellikle büyük hacimli mekânlar için maksimum enerji verimliliği ile çalışan Zehnder Group radyant tavan panellerinin kullanıldığı Almanya'nın Stuttgart, Offenburg, Lahr ve Fransa'nın Strasbourg kentlerinde yer alan prestijli projeler, katılımcılardan büyük ilgi gördü.
Almanya

Geziye katılan T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan temsilcileri, Zehnder Group'un iklimlendirme çalışmalarını ilgiyle takip ederken; Türkiye'nin yeni spor salonları ve stadyum projelerinde Zehnder Group ürünlerinin kullanılmasının oldukça avantajı olacağını belirttiler.

Zehnder Türkiye MBU Başkanı Oral Erol konuyla ilgili olarak; “Yüksek tavanlı kapalı mekânlarda standart iklimlendirme sistemlerine göre farklı bir sistem olan radyant sistem, güneş enerjisi çalışma prensibi ile ortama değil nesnelere etki ederek gereksiz enerji kayıplarına izin vermiyor ve %40'a varan enerji tasarrufu sağlıyor. Enerji kaynaklarımızı daha tasarruflu kullanarak gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabiliriz. Bu bağlamda radyant iklimlendirme çözümlerimizi ülkemizle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  Türkiye de çok kısa bir süre içerisinde dört önemli projeye imza attığımız ekonomik,  konforlu, sağlıklı ve çevreci sistemlerimizin Türkiye'de büyük ilgi göreceğini düşünüyorum” dedi.