yigit-idk-diyarbakir-okul

Yiğit İDK, TOBB işbirliğiyle okul açtı!

Genel Uğurcan Tokay 11.01.2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı açılışta Yiğit İDK Group'a plaket verildi.
Güneydoğu Anadolu bölgesinin güçlü yatırımcılarından Yiğit İDK Group'un, TOBB  (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)  iş birliğiyle hayata geçirdiği Anadolu Lisesi'nin açılışı 4 Ocak Çarşamba günü gerçekleşti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katıldığı açılışta Diyarbakır ValisiHüseyin Aksoy,Diyarbakır Milletvekilleri Ebu Bekir Bal ve Galip Ensarioğlu, bölge vekilleri, Türk İş Başkanı Ergün Atalay, Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Tarım Köy İşleri Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakan Müsteşarı Prof.Dr Mustafa Öztürk ve birçok bürokratın yanında 36 yılı aşkın süredir ortak olan Yiğit İDK Group Yönetim Kurulu Başkanları Hasan İdikurt ve Cuma Yiğit ile şirket yetkilileri de hazır bulundu.

Açılış töreninde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yiğit İDK Group'a hayata geçirdikleri ödüllü projelerin yanı sıra eğitime verdikleri destek, bölge ve ülke ekonomisine yaptıkları katıkılar nedeniyle plaket verdi.

Yiğit İDK Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İdikurt, Türkiye'nin gelişmiş ekonomiler arasında yer alması için eğitimin çok önemli olduğunu düşündüklerini ve bu nedenle Yiğit İDK Group olarak eğitimi sürekli desteklediklerini söyledi. Hasan İdikurt,  “İstanbul'da yapımı devam eden Fortis İstanbul ve Sinanlı Yapı ile ortak olarak hayata geçireceğimiz Fortis Sinanlı Kadıköy projelerimizle yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül aldık. Yiğit İDK Group olarak aldığımız bu ödüllere layık olmak için daha çok çalışarak yaptığımız yatırımlara ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.  

Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi okulu eğitime 2016-2017 yılı eğitimdöneminde başladı.

yiğit idk tobb okul açılışı