amerika havuzlu ev görseli

Yeni trend Amerika’dan ev satın almak

Genel 06.04.2018 12:01

Gayrimenkulde sınırları ortadan kaldıran ve ABD’de yatırım fırsatı sunan isteamerika.com kira garantili evleriyle dikkat çekiyor.

Son yıllarda yurt dışında konut alıp orada yaşayan, ikinci konut olarak kullanan ya da yatırım amaçlı değerlendirenlerin sayısı oldukça arttı.Bu kapsamda en çok tercih edilen ülkelerin başında 2008'de meşhur Lehman Brothers krizinin patlak vermesiyle Amerika oldu. Emlak fiyatlarının ve kira getirisinin Türkiye ile karşılaştırıldığında ABD'nin daha avantajlı olduğunu söyleyen Bahtiyar Yurtoğlu Amerika'daki son başkanlık seçimlerinden bu yana ev fiyatlarının daha da arttığını belitti.

Florida'da konutların değeri yüzde 10 arttı

İstanbul'daki birçok semtten daha ucuza Amerika'da ev sahibi yapan isteamerika.comkurucusu Bahtiyar Yurtoğlu,” ABD'de ev fiyatlarında geçen yıl ortalama yüzde 5 artış beklenirken bu oran yüzde 10 oldu. Fiyatlar artmaya devam ediyor. Portföyümüzde bulanan evlerin hepsi kendi gayrimenkulümüz. Hiçbir aracı yok ve sattığımız evlerden komisyon almıyoruz. Müşteriye dilerse ABD'ye gidip evi görmesini öneriyoruz. Evi satın almaya karar verdikten sonra ABD konsolosluğuna gidip satış işlemlerini yapılıyor. Her şey resmi. Kiranız o andan itibaren hesabınıza yatıyor“dedi.

Soru işaretlerini yok ediyoruz

Amerika'da ev satın almak konusunda soru işaretlerini yok ettiklerini belirten Yurtoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yatırımcılar en sık evin takibini nasıl yapacaklarını soruyor. Müşterilerimizin kira gelirlerini garantileyen yönetim firmaları ile işbirliklerimiz var. Onlar sayesinde her ne olursa olsun ev sahibine kirasının ödenmesini sağlıyoruz. Amerika'da kira geciktiği takdirde 3 gün içinde ödemenin yapılmasına dair ihtar çekiliyor,3 gün içinde ödeme yapılmazsa ev boşaltıyor ve yerine hemen yeni kiracı bulunuyor, bu tür durumlarda da müşterilerimize her türlü desteği sağlıyoruz.”